O projektu

K vytvoření těchto stránek vedla hospodská diskuse k možné přímé volbě prezidenta ČR. Tato diskuse se vedla již někdy kolem roku 2005 v některé zapadlé vršovické hospůdce. Jak už to tak u nás čechů pivařů bývá, také jen u planých hospodských slov dalších 5 let zůstalo.

Až někdy kolem roku 2010 "uzrála" ta správná doba na reálné činy. S vidinou připravované změnoy Ústavy ČR, se opět u piva horečně diskutovalo a zde se zrodila pokroková myšlenka - udělat webovou stránku s anketou a vyzkoušet přímou volbu prezidenta v předstihu na internetu, formou online ankety.

Několik dalších měsíců se pak stránka připravovala, opět především diskusí u piva, aby nakonec spatřila světlo světa někdy koncem února 2011, samotná anketa pak myslím 22.2. 2011.

Změna ústavy nabyla účinnosti až 1. října 2012 a téhož dne pak předseda Senátu Milan Štěch vyhlásil termín prvního kola volby na 11 a 12 ledna 2013. Druhé kolo bylo 25 a 26. ledna 2013.  Vítězem se stal Miloš Zeman, který získal 54.8 % hlasů (přes 2,7 milionu hlasů) český politik, který byl již dříve ve vysoké politice a za ČSSD byl premiérem díky opoziční smlouvě s ODS.

Protikandidátem ve druhém kole byl Karel Schwarzenberg knížete ze Schwarzenbergu (celým jménem Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas) je příslušník české větve rodu Schwarzenbergů. Jeho dědičný šlechtický titul (v zemích, kde nebylo jejich užívání zákonem zrušeno či zakázáno jako v ČR) je "kníže ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a landkrabě klettgavský". Je též rytířem Řádu zlatého rouna. V minulosti byl kancléřem prezidenta Václava Havla a ministrem zahraničí. Nyní je čestným předsedou TOP 09.

Mezi další kandidáty v první přímé volby prezidenta z roku 2013 patřili: Jiří Dienstbier, Vladimír Franz, Přemysl Sobotka, Taťana Fischerová, Jana Bobošíková, Jan Fischer, Zuzana Roithová

Naším hlavním cílem je informovat o kandidátech a současně se zeptat českého národa, koho by si přáli, aby nás jako český prezident reprezentoval a současně měl tu výsadu, že bude sdílet (bez pokrevní linie) prostory českých králů na Hradčanech.

Dej bůh štěstí a zdraví rozum většině českého národa při volbě svého prezidenta.

Budu rád za jakékoliv rady, připomínky a náměty.

Kontakt viz. http://www.facebook.com/narodsobe.cz

Podpořte nás umístěním loga narodsobe.cz na Vaše stránky. 

Logo o velikosti 250x150
Národ sobě, volba prezidenta, politika a kultura

Logo o velikosti 100x60
Národ sobě, volba prezidenta, politika a kultura

 P. Klment, autor projektu


 

Unaveni politikou?

Odpočiňte si a dopřejte svému namáhanému tělu kvalitní zdravotní matrace za jedinečné ceny.

Nabídka práce

Národ sobě vyjadřuje názor