Diskuze o Miloši Zemanovi

Přidat nový příspěvek.
6
 • Karel na hrad Reagovat (23.1.2013 22:14) podporovatel

  MZ byl úspěšným předsedou vlády ČR v nelehké době konce 90. let a počátku nového tisíciletí. Zemi převzal ve složité situaci, kdy na rozdíl od dneška Evropa vesměs solidně ekonomicky rostla, avšak v ČR jsme zažívali první výraznou krizi ekonomiky od vzniku samostatného státu. HDP ve stálých cenách klesl v roce 1997 o 0,9% a v roce 1998 se opět snížil o 0,2%. V následujících letech se podařilo obnovit ekonomický růst, v roce 1999 dosáhl růst HDP +1,7%, v r. 2000 +4,2%, v r. 2001 +3,1% a konečně v r. 2002 +2,1%.
  Značnou zásluhu na obnovení kondice české ekonomiky měla úspěšná aktivita vlády na podporu investic založená na systému investičních pobídek. Zde zdůrazňuji, že tato pravidla, běžná v celém vyspělém světě, podporovala veškeré přímě investory, kteří splnili předepsaná kriteria, především tedy minimální velikost investice. Díky silnému přílivu těchto investic (logicky v podkapitalizované zemi zejm. zahraničních) v následujících cca 5 – 7 letech vnikla v ČR robustní zejm. průmyslová základna, díky níž si dodnes česká ekonomika vede velmi dobře.
  MZ a jeho vláda připravili a realizovali privatizaci a s tím spojenou restrukturalizaci velkých polostátních bank. Mimo jiné díky tomu a díky tehdejšímu jistě bolestivému oddlužení těchto bank máme dnes patrně nejzdravější bankovní sektor v Evropě.
  Dokázal se vehementě postavit za energetickou suverenitu ČR. Přes tuhý odpor zejm. Rakouska dokázal prosadit dobudování a spuštění JE Temelín.
  Za vlády MZ se Česká republika stala plnoprávnou členskou zemí NATO a byly de facto ukončeny přístupové rozhovory vedoucí k našemu členství v EU. Pokud někdo hovoří o nejasné zahraničně politické orientaci MZ, nemá asi především jasno ve své vlastní orientaci.
  MZ je mimořádně inteligentní a vzdělaný muž, ekonom, státník. Člověk, který se skvěle orientuje v politickém řemesle a složitostech dnešního světa ať už jde o domácí politiku či zahraniční vztahy. Člověk pevných zásad a přesvědčení. Současně vlastenec a bytostný demokrat.

  Jedním z nejdůležitějších opatření vlády Miloše Zemana bylo zavedení podpory zahraničních investic. Lákání investorů do naší země bylo podrobeno velké kritice ze strany pravice. Prý se v naší zemi budou stavět montovny. Jaký byl výsledek? Desítky a stovky velkých zahraničních investic, investice do velkých moderních automobilek, investice do moderních provozů tvořících desítky tisíc pracovních míst. Kdo si tuto dobu pamatuje, dá mi za pravdu. Po nástupu Topolánka v roce 2007 byla podpora zahraničních investic okleštěna a důsledky jsou jasné. Dnes už u nás velké firmy neinvestují, nová místa nevznikají, HDP neroste. Vím, že možnosti prezidenta ovlivňovat zákony budou omezené, ale určitě nebudou nulové.
  jedním z nejdůležitějších opatření vlády Miloše Zemana bylo zavedení podpory zahraničních investic. Lákání investorů do naší země bylo podrobeno velké kritice ze strany pravice. Prý se v naší zemi budou stavět montovny. Jaký byl výsledek? Desítky a stovky velkých zahraničních investic, investice do velkých moderních automobilek, investice do moderních provozů tvořících desítky tisíc pracovních míst. Kdo si tuto dobu pamatuje, dá mi za pravdu. Po nástupu Topolánka v roce 2007 byla podpora zahraničních investic okleštěna a důsledky jsou jasné. Dnes už u nás velké firmy neinvestují, nová místa nevznikají, HDP neroste. Vím, že možnosti prezidenta ovlivňovat zákony budou omezené, ale určitě nebudou nulové.

  Druhým významným faktorem rozvoje ekonomiky je podpora a růst exportu. Byl to právě Miloš Zeman, který znovu otevřel českým exportérům dveře na naše kdysi tradiční trhy. Byl to on, který pragmaticky podporoval český průmysl při opětovném vstupu na trhy Ruska, Ukrajiny, Vietnamu, nebo Číny. A to je určitě úloha, ve které bude Miloš Zeman jako prezident pokračovat. Ekonomická diplomacie, tak propagovaná americkými politiky nebo třeba Angelou Merkelovou je u nás dnes ve zbědovaném stavu. Zejména díky dnešnímu vedení Ministerstva zahraničních věcí. Miloš Zeman jako prezident je člověk, který naší ekonomice dá další významný růstový impuls. Od jeho protikandidáta, místopředsedy dnešní vlády to jistě čekat nemůžeme!

  Nejen proto, ale i proto volím Miloše Zemana ve druhém kole prezidentské volby. A prosím všechny Čechy, kteří uvažují stejně jako já – pojďte i ve druhém kole k volbám. Pojďte a volte Miloše Zemana prezidentem České republiky.

  • Re: Karel na hrad Reagovat (24.1.2013 09:43) pracovník ministerstva v důchodu

   Miloš Zeman byl neúspěšným předsedou vlády a podepsáním Opoziční smlouvy se postaral s V.Klausem o rozkrádání státního majetku členy ODS a ČSSD dosazovaných do správních rad velkých státních podniků, které byly postupně privatizovány=rozkradeny.

   Není známo, jakým byl ekonomem Miloš Zeman v prognostickém úřadě, ale technice asi moc nerozuměl a nerozumí. Za své vlády začal prosazovat výrobu zastaralých obrazovek firmou Philips v Hranicích. Dopadlo to však tak, že když firma Philips vyčerpala všechny dotace ČR a daňové prázdniny, tak výrobu zabalila a z ČR utekla. Stálo to ČR velké peníze! Takový byl M.Zeman a jeho vláda! Myslíte si, že 10 let pobytu na jeho tvrzi, nikoliv chaloupce, ho nějak změnilo? Takže povídejte mi o Zemanových úspěších! Nárust HDP byl způsoben tahouny jako např. Mladoboleslavská Škodovka, která má své odpovědné vedení. Vláda M.Zemana byla paskvil. Tím neobhajuji vládu Klause, Špidly a Topolánka.

   Philips v Hranicích
   Továrna Philips měla být chloubou regionu, největším zaměstnavatelem a tahounem místní ekonomiky.
   Místo toho rekordní zahraniční investice společné továrny firem Philips a LG na montáž televizí skončila fiaskem, když se začátkem roku 2006 závod dostal do finančních problémů a zkrachoval.
   Zdroj:http://olomouc.idnes.cz/v-arealu-byvaleho-hranickeho-philipsu-dostane-praci-170-lidi-pax-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120531_1786260_olomouc-zpravy_sot   Do areálu někdejšího výrobce televizních obrazovek se nyní stěhují společnosti Henniges Hranice a jihokorejská firma DAS. První spolupracuje se Škodovkou, druhá zase dodává sedadla do aut, například i nedalekému nošovickému Hyundaii. Obě firmy teď nabídnou práci lidem v Hranicích.
   Henniges Hranice přijme v nejbližších měsících 150 nových zaměstnanců díky rozšíření provozu. Nyní u ní dělá zhruba 230 lidí. Hledat se budou hlavně zájemci o dělnické profese, ale i střední manažeři.
   Zdroj:http://olomouc.idnes.cz/v-arealu-byvaleho-hranickeho-philipsu-dostane-praci-170-lidi-pax-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120531_1786260_olomouc-zpravy_sot

   Šlo by jmenovat další projekty Zemanovy vlády, ale není zde tolik prostoru.

  • Miloš na hrad Reagovat (23.1.2013 22:37) podporovatel Miloše

   Samozřejmě jsem myslel, že budu volit pana Zemana, jestli to někdo nepochopil!!!

   • Re: Miloš na hrad Reagovat (24.6.2013 21:20) David

    Ale pochopil, stejně je to ta nejhorší vláda za posledních 22let!!!!!!!!!

   • Re: Miloš na hrad Reagovat (23.1.2013 23:19) Viktor Furman

    Kamaradi, kamaradky, znami i neznami, vsichni pritomni.
    Prosim, nevys.... se na prezidentske volby a bezte volit. Je to urgentni a pokud mate zdravy rozum, pak vite, koho volit.
    Stacilo snad, jak se Zeman ztotoznil se zemany, kdyz napadl Schwanzerberga kvuli puvodu. Copak je Zeman nejaky zeman?? Takhle bude balamutit narod celych dalsich pet let a my to budeme poslouchat a Ti hloupejsi snad i uveri.
    Jeste, ze se nejmenuje treba Bobek a nebo Pulpytel, to by me zajimalo, jestli by nasel i tak odvahu, ztotoznit se se skupinou, kam ho jeho prijmeni zaradilo a napadl by ze sve pozice aristokracii...

    Diky vsem, kdo mate zdravy rozum!!

 • jak to vidím Reagovat (23.1.2013 18:42) student

  Zemanovi jde o křeslo prezidenta, ze kterého by mohl vyprodukovat tlačenku pro nějakou ruskou firmu při rozšiřování Temelína - vždyť to bude cca za 300 miliard korun a každá stavba se vždy v reálu navýší o 50%, tak to bude balík. Ví se, že když ředitel Lukoil navštívil Hrad, tak ruzyňské letiště za 4 měsíce začalo odebírat skoro třetinu své celkové spotřeby pohonných hmot od Lukoil (viz Wikipedie - Lukoil).
  Když si poslechnete Chartistu J.Urbana v jeho obžalobě Zemana - Milošku, žaluj mě (You Tube)a desetimilionové částky tam létající jako korupce za privatizaci onoho či tamtoho, tak se vám zvedá žaludek. K tomu jsem musel do žaludku spolknout jako plesnivý chléb prezidentskou amnestii, kterou kdejaký právník považuje za zpackanou, ale prezident z povahy ČR ústavy není za nic odpovědný... tak závěrem:
  Žádný tandem KLAUS a M.ZEMAN. To raději Karla který sice falešně zpívá, žvatlá pro vadu řeči, ale neudělá ostudu a myslím si, že prezidentský úřad bude brát jako POSLÁNÍ svého rodu.

  • jak to vidím Reagovat (23.1.2013 22:13) Zemanovec

   Kecy, kecy, kecy.
   KS je ten, co má pořád málo, topí se v miliardách a pořád mu to nestačí.
   A víte jak nazval nás obyčejné občany, že jsme jen špinavá lůza!!! Vždyť on je někdo, kníže.

  • Re: jak to vidím Reagovat (23.1.2013 18:45) student

   Zapomněl jsem dodat, že ty dodávky benzinu tomu ruzyňskému letišti v Praze ten Lukoil dostal bez jakéhokoliv tendru či výběrového řízení.

 • Arogantní a agresivní Zeman Reagovat (23.1.2013 11:47) Adéla

  V poslední době se mi volební taktika pana
  Zemana jeví asi takto: Hlavním cílem je napadnou pana Schwarzenberga a pokud možno také "sejmout" jeho spolupracovníky, příznice, názory a také jeho rodinu. Hlavně náházet co nejvíce špíny, být u toho co nejvíce arogantní a agresivní. Vše podpořit trapným vtípkem, kterému směje akorát sám pan Zeman. Nakonec se Zeman omluví (záměr nebo ne?), zato že s nějakým výrokem přestřelil a jeho příznivci ho ještě pochválí, jaký je to hodný chlapeček, který se umí omluvit. Zároveň samozřejmě nemůže padnout ani jedno křivé slovo na jeho osobu. Proč nemluví o financování své kampaně, korupci a jeho býválém politickém životu? Proč se nevyjádří k tomu, že se o něm říká, že nadměrně "chlastá"?
  Před chvílí mě velmi naštval článek, že pan Zeman chce závést zákon, který by přikazoval všem voličům, aby šli povinně volit! Je jedno, jestli je to v jeho pravomocích nebo ne. Při představě, že by se někdy v budoucnu střetnul Zeman a např. Diensbier, je mi hrozně. To bych si jako měla povinně vybírát mezi dvěma šašky? Setkávám se s názorem, že mý přátelé nebo rodinní příslušníci nepůjdou volit, protože jim ani jeden kandidát není blízký. A mají na to úplné právo. Proč bychom měli vyjadřovat podporu někomu, kdo se nám ve skutečnosti nelíbí?
  Neříkám, že pan Schwarzenberg je ideální kandidát. Osobně mi na něm velmi vadí pan Kalousek a pozitvní postoj k církevním restitucím. Sám ale uvedl, že bude nadstranický a já tomu budu veřit. Za to zachová klid, má svou úroveň a k ničemu se nesnižuje! Já už jsem ho volila a půjdu mu dát hlas znovu.
  Také nesouhlasím s názorem, že se volba pana Schwarzenberga stala módou. Myslím především to, jak nás, studenty, popisují ostatní. Není to dobře, že chodíme volit? Nebyli to právě studenti, kteří se zasloužili o významné politické změny? Bydlím na Vysočině a určitě mně není lhostejné, že zde vyhral Zeman. Proto se snažím pana Karla podporovat, třeba jen tím, že rozdávám placky.
  Jsem také velmi znechucená tím, že příznivci Zemana jsou v internetových diskuzích stejně agresivní a arogantí jako pan Zeman. Každý má právo volit svého kandidáta a vyjádřit mu podporu, ale proč se to neděje slušnou formou?
  Nakonec to co si dovolil Klaus mladší je hrůza. Jak si to může dovolit? Vždyť on je prominetní synáček, který nikdy nic nedokázal. Je vidět, že jde v tatínkových stopách, který samozřejmě také podporuje Zemana.
  Já na Hradě rozhodně už další Klause vidět nechci a Zeman bude ještě horší!!!

  • Re: Arogantní a agresivní Zeman Reagovat (24.6.2013 21:20) david

   ZABÍT ZEMANA!!!!!

  • Re: Arogantní a agresivní Zeman Reagovat (23.1.2013 13:09) Libuše

   Adélo,máte pravdu, že se pan hrabě chová na veřejnosti vybraněji,ale také jako Vy nesouhlasím s církevními restitucemi, islamizací, ekonomickými přistěhovalci,panem Kalouskem,tunelováním aprávě proto budu volit pana Zemana kněmuž mám jako každý také nějaké výtky, ale chci prezidenta, který bude zastávat naše, tedy České zájmy a stojí si za svými názory, nemění je dle větru a nebojí se je říct.

   • Re: Re: Arogantní a agresivní Zeman Reagovat (23.1.2013 14:32) Libuše P.

    No tak to mne mrzí, paní Libuše, že se budeme ve svých názorech rozcházet. Já volím Karla. S restitucemi souhlasím, protože měly být ukradené majetky již dávno vráceny a měl je již vrátit pan Zeman, když byl tak čestný a ekonomicky zdatný premiér.

   • Re: Re: Arogantní a agresivní Zeman Reagovat (23.1.2013 13:56) Lucie

    Paní Libuše, vzpomeňte si, prosím, na dobu vlády pana Zemana s podporou ODS v letech 1998 až 2002 a připomeňte si některé kauzy. Předpokládám, že když máte volební právo, byla jste už v té době na světě.

    • Re: Re: Re: Arogantní a agresivní Zeman Reagovat (23.1.2013 18:26) pamětník

     Vážení, volbou prezidenta jse na rozcestí. Můžeme jít cestou M.Zemana, arogantního, autokratického urážeče kdekoho, kdo má jiný názor - to si ale může dovolit jenom na české scéně. Žádné faus paux jako bylo při jeho státní návštěvě v Izraeli (datum lze vyhledat na Internetu, nepamatuji si), kdy radil Izraelcům, aby odsunuli Palestince tak, jako to udělali Češi s Němci a v OSN z toho byl poprask, si dnes nemůžeme dovolit. Karel Schwearzenberg je v tomto ohledu špička - je uznávaný v OSN a Evropě, má styky.
     M.Zeman je výřečný, ale poslouchejte jeho mluvu a kontrolujte ho. Často překrucuje a lže. Naposledy jsem ho slyšel že herečce Bohdalové chodí výhružné anonymy, ale Bohdalová to popírá. A když si vzpomenete na kauzy, které vymýšleli se Šloufem - kauza Olovo - na Petru Buzkovou, že prý byla prostitutka,neopodstatněná obvinění na ministra Zielince, rozkradení farmaceutického průmyslu při privatizaci za 1,2 miliardy - dnes musíme dovážet farmaka a vakcíny, Zemanův kufřík s dokumey o údajném spiknutí, což bylo falsum a jiné a jiné kauzy s M.Šloufem, osobním tajemníkem Janem Heřmanem, dříve okresním ajemníkem OV KSČ na Praze 4 či usvědčeným pomlouvačem a vyděračem Jaroslava Novotného a specialistu ÚV SSM na propagandu Vratislava Šímu .... mám pokračovat? - tak nemohu volit jiného, než Karla Schwarzenberga, i když jsem v 1.kole chtěl někoho jiného. Vždyť si vemte jakou podpásovou propagandu vede Zeman - např. kolem Benešových dekretů, které sám v roce 1999 označil za vyčichlé.

 • Zeman na hrad Reagovat (22.1.2013 22:09) Jiří

  Příznivci KS přečtěte si tento příspěvek:
  http://www.novinky.cz/domaci/290981-hrdina-od-dukly-a-kurska-vyzval-schwarzenberga-k-odstoupeni-z-boje-o-hrad.html

  • Re: Zeman na hrad Reagovat (23.1.2013 09:19) historik

   Interpretace pohledu na Schwarzenberga je zkreslená a zavádějící a veřejnost by to měla vědět. Nemyslíte, že se chováte v důsledku nepravdivých informací tak, jak zhuvěřile se chovali někteří z našich předků po 1945 ke každému, který mluvil německy? Omlouvám se za delší text, ale nemusíte číst!
   Poválečný násilný odsun tří milonů československých občanů německé národnosti, spojený s vyvlastněním jejich majetků, zůstává i téměř sedmdesát let po skončení druhé světové války neuralgických tématem českých dějin, které občanskou veřejnost rozděluje na dva nesmiřitelné tábory.

   Určitě je velmi dobře, že díky charakteru a osobní poctivosti prezidentského favorita Karla Schwarzenberga /1937/, který osobně i se svými rodovými předky prokazatelně patří k českým vlastencům, zásadně vždy odmítajících spolupráci s nacisty a komunisty, je tato otázka opět veřejně otevřena. Konzervativní demokratický prezidentský favorit nesporně jedná správně, protože jak je rozumným lidem známo - problémy se nevyřeší zamlčováním, nýbrž otevřeným poctivým jednáním.
   Poctivého diskutování, nejen problematiky Benešových dekretů, nýbrž také poslední prezidentské amnestie a značného bezpracného osobního obohacení ze spolupráce s Viktorem Koženým a dalšími privatizačními podvodníky, bohužel, není odcházející prezident Václav Klaus /1941/ vůbec schopen.
   Pro charakter amorálního polistopadového zbohatlíka a odcházejícího českého prezidenta je příznačné, že zatímco u sebe utajuje vlastní minulost a způsob jak se po sametové revoluci v politice dobral značného osobního bohatství, na druhé straně naopak zcela poctivého Karla Schwarzenberga v probíhající prezidentské kampani hanobí. Standardně zpochybňuje šlechticovo údajné "nedostatečné češství" a apeluje na primitivní pudy občanské spodiny kvůli Schwarzenbergově charakternímu postoji ve věci u nás neustále kontroverzně vnímaných Benešových dekretů.
   Prezidentův prvorozený syn - Václav Klaus junior /1969/, o tatínkovi nepříjemném prezidentském kandidátovi a jeho předcích, dokonce zveřejnil pomlouvačné nepravdivé výmysly. Médiím uvedl prokazatelné lži o údajné spolupráci Schwarzenbergových předků s nacisty i když seriozní historici o rodných příbuzných prezidentského kandidáta uvádějí důkazy o pravém opaku.
   "Vyčítat Schwarzenbergovi a jeho otci málo vlastenecké postoje, je naprostý nesmysl", míní například Petr Mašek - vedoucí oddělení zámeckých knihoven Národního muzea České republiky.
   "Otec Karla Schwarzenberga odolal za protektorátu tlakům, aby přijal říšské občanství a přestože si víc než snadno mohl zvolit německou národnost, zvolil si národnost českou - tehdy národnost druhé kategorie a s velkým rizikem", dodal tento historik, specialista na české šlechtické rody.
   Pro ujasnění, koho zvolit za třetího prezidenta ČR, si zde něco seriozně zrekapitulujme o šlechtickém prezidentském kandidátovi a jeho předcích.
   Masarykova demokratická Československá republika od svého počátku všem občanům "modré krve" odebrala šlechtické tituly. Byla také provedena pozemková reforma, při které šlechtě byla zabavena spousta majetku.
   Obě rodové větve Schwarzenbergů /k větvím viz dále/ přesto favorizují demokracii nad feudálními rodovými právy a zůstávají k předmnichovské ČSR více než loajální. Před zánikem první republiky v roce 1938 zaplatili ze své kapsy betonové opevnění na hranicích a v nejtěžší době nacistických protičeskoslovenských agresí se prohlašují za Čechy. Vytýkat jim nedostatečné vlastenecké postoje je pomluva a naprostý nesmysl.
   Otec dnešního knížete, Karel VI z orlické větve Schwarzenbergů, vystudoval České vysoké učení technické v Praze a proslul jako významný heraldik. Rozhodl, že za druhé světové války jeho rodina zůstane v rodné zemi. Za Protektorátu jednoznačně zvolil českou národnost. Celou válku odolával tlakům, aby přijal říšské občanství. S velkým osobním rizikem definitivně zvolil národnost českou, tehdy národnost "druhé kategorie".
   Hlubocká větev rodiny, po zřízení Protektorátu, zvolila kvůli hrozbě nacistické perzekuce exil v USA. Jeden její člen, nevlastní syn emigrujícího Adolfa Schwarzenberga - Jindřich, skončil v koncentračním táboře Buchenwald.
   Na majetek orlické větve, která žila v Čimelicích, byla uvalena nucená německá správa. Nucenou správu nacisté dávali každému, komu nedůvěřovali. Potřebovali v první řadě dávky potravin a u „podezřelých" občanů Protektorátu, jako byli Schwarzenbergové, bylo více než pravděpodobné, že nebudou okupantům odevzdávat všechno.
   Otec Karla Schwarzenberga se zapojil do květnového povstání a byl zvolen předsedou Revolučního národního výboru v Čimelicích, v květnu roku 1945.
   Po válce i dnes je otci dnešního prezidentského kandidáta vyčítáno členství ve fašistickém hnutí Vlajka. Byl ale rozdíl v její činnosti před válkou a po začátku války. Organizace původně působila jako národní hnutí proti komunizmu a nacizmu, avšak naprosto jiné konotace začala nabírat v době tzv. "mnichovských událostí" roku 1938 a následně v průběhu války za Protektorátu. Po zabrání Sudet ale Karel Schwarzenberg senior, jejím členem již nebyl.
   Skutečnost, že otec dnešního prezidentského favorita nikdy nesouzněl s nacismem, dokazuje mj. to, že podepsal obě prohlášení, která česká šlechta vydala za války - jedno prezidentu Edvardu Benešovi odešlému z republiky do exilu a druhé dané protektorátnímu prezidentovi Emilu Háchovi. Obsahem zmíněných prohlášení české šlechty bylo - "ať pocházíme z jakékoli země, žijeme tady dlouho a stali jsme se Čechy".
   U těchto českých starých šlechtických rodin, ve vzdálenější historii, se muži věnovali zejména vojenskému řemeslu. Později většinou přecházeli do státní správy a hospodářství. To platí obecně pro dějiny všech evropských šlechtických rodin.
   Slavnou osobností rodu byl Adolf Schwarzenberg, který žil v druhé polovině 16. století. Proslavil se jako válečník v protitureckých válkách. Od té doby mají Schwarzenbergové v rodovém erbu havrana, který stojí na useknuté turecké hlavě.
   Jeho potomek, Jan Adolf, v polovině 17. století vykonával funkci válečného rady a prezidenta říšské dvorní rady, tedy tehdy něco jako dnešní premiér. V roce 1670 byl tento Schwarzenberg povýšen do knížecího stavu a zkupoval majetky v českých zemích, takže získal například Třeboň či Hlubokou. Majetek Schwarzenbergů se pak ještě zvětšil, když zdědil po vymřelém rodu Eggenbergů Český Krumlov. V rámci rakouských dějin je tento Schwarzenberg řazen do pětice předních členů habsburské monarchie.
   Další důležitou postavou rodu je Bedřich, který se v 19. století stal pražským arcibiskupem. Byl velmi štědrý k chudým. Jeho bratr Felix byl diplomat. Po potlačení revoluce v roce 1848 se stal předsedou rakouské vlády.
   Koncem 18. století se rod rozštěpil na dvě větve - hlubockou a orlickou.
   K orlické patří současný prezidentský favorit Karel Schwarzenberg. Ve druhé polovině minulého století se obě větve ale opět spojily. Jejich nejvýznamnějším současným představitelem je právě dnešní ministr zahraničí ČR a favorizovaný prezidentský kandidát.
   Schwarzenbergové vnímají vlastenectví podle zemské příslušnosti v duchu názoru - "Toto jsou Čechy a my jsme čeští vlastenci a je celkem jedno, jakou řečí mluvíme". V 19. století už ale prokazatelně mluvili česky. Členové rodiny v 19. století působili v českých národních spolcích, například přímý předek nám známého Karla Schwarzenberga - Karel III., byl předsedou Vlastenecké hospodářské společnosti a České lesnické jednoty a místopředsedou Společnosti Národního muzea v Praze.
   Pokud jde o vpředu zmíněné, kontroverzně vnímané poválečné Benešovy dekrety, ty se rodu Schwarzenbergů vůbec netýkaly. Nebylo možné je na ně uplatnit, protože se za války proti češství ničím neprovinili, spíš naopak.
   V roce 1947 byl v ještě formálně demokratické ČSR dokonce schválen tzv. "Lex Schwarzenberg", což byl neobvyklý zákon vydaný jmenovitě na příslušníka hlubocké větve tohoto českého šlechtického rodu. Šlo proto o zákon v celém právnickém světě unikátní.
   Gottwaldovské komunisty, deroucí se již od konce války nezadržitelně k moci za Benešovy přímé podpory, střídané s prezidentovou pasivitou, ovládala zášť a závist vůči Schwarzenbergům, protože měli podle "třídního hlediska" majetku příliš.
   Schwarzenbergové sice byli zmíněným zákonem československým státem chráněni, ale po nástupu "prvního dělnického prezidenta" a jeho soudruhů k moci, přestalo právo a demokratická ústava platit. Majetky jim byly odebrány. Po Vítězném Únoru, jako mnoho československých vlastenců - demokratů, proto také Schwarzenbergové orlické větve konec demokracie v ČSR a ztrátu osobních práv řešili odchodem do exilu.
   Schwarzenbergové jsou nejen ve smyslu zemském, ale i národním, historiky považováni za příslušníky české šlechty. Jako většina významné šlechty ve střední Evropě jsou zcela prokazatelně také potomky českých Přemyslovců. Jsou přímými potomky tohoto proslulého českého krále přes rodové příslušníky ženského pohlaví.
   Tolik stručně, ale doufám, že aspoň částečně přehledně, k předkům šlechtického prezidentského favorita z hlediska seriozní historie.
   S ujasněným vědomím o co jde, se nyní vraťme do současnosti.
   "To máme prolhaného prezidenta", něco takového si v těchto dnech snad musí říci každý poctivý český občan a vlastenec, když se Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Dr. h. c. mult., zviditelní na bouřlivé předvolební prezidentské scéně na úkor Karla Schwarzenberga. I když jsem ateista, podotýkám - "Zaplaťpánbůh", že do konce Klausova zostouzení našeho státu a poškozování zájmů českých občanů již zbývá pouhý měsíc a něco málo dnů.
   Je jisté, že Ing. Miloš Zeman, CSc. /1944/, zastává jako Václav Klaus stejné nemorální stanovisko vůči svému charakternějšímu prezidentskému soupeři a stejně nekonstruktivně také hájí ostudnou kapitolu našich moderních dějin - Benešovy dekrety, které Karel Schwarzenberg, v zájmu o plnohodnotné začlenění ČR mezi civilizované demokratické státy, ve volební kampani veřejnosti připomíná.
   Jde o skutečnost, že po osvobození od nacistů, v květnu 1945, byli z ČSR vystěhováni všichni občané německého původu, ať se za III. Říše vůči českým spoluobčanům skutečně něčím provinili, či nikoliv, až na problematické výjimky posuzované "právními odborníky", kteří zakrátko na to "spravedlivě" věznili a popravovali jiné "provinilé" - již občany českého původu, např. generála Heliodora Píku, JUDr. Miladu Horákovou a stovky dalších zcela poctivých československých vlastenců, kteří se vůči vlasti a spoluobčanům prokazatelně nikdy neprovinili vůbec ničím a po pádu komunistické totality byli plně rehabilitováni.
   Všichni provinilí i neprovinilí Němci, odsunutí na základě Benešových dekretů, byli "českými poctivci" také okradeni o veškerý nemovitý majetek i poctivě nabytý a to jak jimi samými, tak jejich veškerými předky, kteří s Hitlerem zpravidla nemohli mít vůbec nic společného, protože v zemích Koruny České žili a pracovali dávno před jeho narozením a vzniku nacizmu.
   Jednalo se přibližně o tři miliony československých občanů, jejichž často jedinou skutečnou "vinou" byla příslušnost k německé národnosti, protože všichni Němci občansko - právně příslušní do ČSR, byli po květnu 1945 násilně vysídleni z vlasti na základě právně nepřijatelného principu "kolektivní viny".
   Samozřejmě, že leckteří z nich a možná mnozí a třeba i většina, skutečně zrádně spolupracovala s nacisty na rozpadu první republiky a při pronásledování Čechů za okupace, ale rozhodně takoví nebyli všichni. Nehledě ke skutečnosti, že před vyhlášením Protektorátu se od předválečné ČSR zrádcovsky oddělil a přidal k nacistům celý tzv. "Slovenský štát" - tedy zhruba pět milionů "zrádců" slovenské národnosti a že vlastizrady a kolaborace s nacisty se dopouštěli i mnozí rodilí Češi a Moraváci.
   K tomuto, objektivně od začátku zpochybnitelnému právnímu aktu, došlo na základě zmíněných, českou i mezinárodní veřejností stále problematicky vnímaných dekretů, vydaných v roce 1945 posledním demokratickým prezidentem ČSR - Dr. Edvardem Benešem, tehdy již těžce nemocným po několika atacích mrtvice. Zmíněnými Benešovými dekrety se, do té doby Západem a demokratickou veřejností respektovaný druhý československý prezident a Masarykův nástupce, objektivně nesporně zpronevěřil své předchozí nezpochybnitelné a světově respektované pověsti příkladného demokrata.
   V dnešní současnosti, dvacet tři let po skončení nedemokratické vlády "státostrany" KSČ, se realisticky vnímající a demokracii favorizující občané ČR chtějí plnohodnotně začlenit mezi vyspělé demokratické evropské státy, mezi kterými přední místo zaujímá úspěšně denacifikované demokratické Německo. Povědomí západoevropanů, zdaleka nejen Němců, nýbrž i Dánů, Švédů, Norů a příslušníků států, které byli za války také Němci okupovány, že Češi neustále lpějí na uznávání morální platnosti Benešových dekretů, právě pokud jde o od začátku právně problematický hromadný odsun Němců, našemu plnohodnotnému přijetí mezi občany civilizované Evropy dosud zčásti brání.
   Přitom u Benešových dekretů jde již desítky let výlučně pouze o sporné náhledy z etického hlediska, protože u nás i v zahraničí je odsun Němců a zabrání jejich majetku považováno za záležitost časem již definitivně potvrzenou a kodifikovanou i podle mezinárodního práva. Veškeré možné myslitelné nároky někdejších odsunutých československých Němců, dnes již spíše jejich potomků několikáté generace, jsou považovány za promlčené, neboli "odeznělé", či "vyprázdněné" a právně nevymahatelné. Ostatně Karel Schwarzenberg, ani demokratičtí právní odborníci z Bruselu to nijak netají.
   Schwarzenbergovo otevřeně sdělované stanovisko k Benešovým dekretům lze jednoznačně označit za správné, protože je poctivé a charakterní a v souladu s platným evropským a civilizovaným mezinárodním výkladem práva. Stejný názor sdílejí poctiví čeští vlastenci, včetně tuzemských i zahraničních realistických právníků a historiků. Žijeme ale v Česku a u nás objektivně jasné věci, často správně pojímané nebývají.
   Schwarzenbergův rival ve finále souboje o prezidentský post, Miloš Zeman a také stávající nejvyšší představitel českého státu - Václav Klaus, proslulý doma i ve světě, jako "Euroskeptik", "Klimatolog", "Tunelář" a "Zloděj plnicích per", zastávají k Benešovým dekretům opačné stanovisko. Toto trvalé české národní trauma, kterým sami sebe stále vyčleňujeme z plnohodnotného přijetí do společenství demokraticky smýšlejících Evropanů, oba přední čeští politici nešťastně označují za "morálně nezpochybnitelný právní základ" našeho polistopadového státu.
   Zeman a Klaus se svým synem, v rámci probíhajícího finále prezidentské kampaně, společně hanobí Karla Schwarzenberga, protože Benešovy dekrety oprávněně kritizuje. Tím iniciují nenávistné pseudovlastenecké pudy a aktivity zmanipulovaných poctivých prosťáčků, jakož i příslušníků patologické spodiny tvořené zejména komunistickými primitivy, či pomatenci, kteří ostudný stalinistický akt z roku 1945, vyhlášený prezidentem Benešem proti provinilým i neprovinilým Němcům, nejsou ochotni, nebo schopni pochopit v relevantních civilizovaných právních a demokratických mravních souvislostech.
   Označení Benešových dekretů za morálně překonané, protože po našem vstupu do EU u nás ústavně platí demokratická Listina občanských práv a svobod, "protiněmecky" zmanipulovaná část českého občanského spektra zatvrzele odmítá. Činí tak sice vášnivě, avšak zpravidla nikoliv rozumově, nýbrž "podprahově" pudově. O hlasy těchto, iracionálními emocemi ovládaných voličů, Klaus i Zeman právě "pseudovlasteneckou kartou" kontroverzně vnímaných dekretů dnes hrají.
   Nejpokleslejší část českého občanského spektra rovněž pochopitelně také ze závisti pudově nenávidí dobře situovaného prezidentského kandidáta - vlasteneckého šlechtice, vlastnícího poctivě nabytý majetek po předcích. Takovým spoluobčanům činí přímo psychické potěšení hanit Karla Schwarzenberga a jeho předky jako údajné "nacistické kolaboranty a zrádce". Je smutné, že se k tomu přidává pokleslým lhaním a pomlouváním čestného českého vlastence také prvorozený prezidentův syn, dokonce profesionálně činný jako majitel a výkonný ředitel gymnazia - vychovatel české středoškolské mládeže, Václav Klaus junior.
   Je dobré si uvědomit, že pokud se jako demokratický stát někdy chceme opravdu plnohodnotně začlenit do společné Evropy, měli bychom si především sami mezi sebou ujasnit vzájemné vnitřní spory aspoň o výklad našich vlastních dějin minulého století. Měli bychom přestat, nejen se nemravně obohacovat okrádáním našeho státu, jak činí námi zvolení státní představitelé a často i řadoví občané mezi sebou, ale také dokázat přestat se vzájemně strašit, podezírat, obelhávat a urážet kvůli Benešovým dekretům.
   Tomu, co je pro poctivé vyjasnění kontroverzních Benešových dekretů skutečně potřeba, bohužel však brání přímo i nepřímo dokonce sám náš nejvyšší státní představitel a nyní i jeho favorit, kterého si přeje po sobě na Pražském Hradě - druhý účastník finálového souboje o prezidentský úřad, Miloš Zeman.
   K nápravě pokleslých politických poměrů ovládajících současnou ČR, neoddělitelně patří historicky poctivě komplexně osvětlit pomnichovskou politiku Dr. Edvarda Beneše, zejména nejednoznačnou roli, kterou sehrál jako prezident naší exilové vlády v Londýně za druhé světové války svými námluvami s komunisty v Kremlu u masového zločince Stalina a vstřícností k československým apologetům největšího komunistického zvrhlíka po svém návratu do osvobozeného Československa.
   Je jisté, že v současnosti, téměř sedmdesát let po uskutečnění problematického odsunu občanů německé národnosti, nikdo nechce měnit stávající mezinárodní i vnitrostátní právní status quo, jak pokud jde o občanství potomků někdejších odsunutých Němců, tak jejich případné majetkové nároky, které jsou již nevratně zaniklé.
   Karel Schwarzenberg ve svých vystoupeních v rámci prezidentské kampaně jasně opakovaně připomíná, pokud jde o materiální dopady Benešových dekretů, že veškeré možné nároky dnešních potomků někdejších občanů odsunutých z ČSR kvůli německé národnosti, že jde o nároky již časem definitivně "odeznělé" a s konečnou platností nevymahatelné.
   Sami potomci někdejších od nás násilně odsunutých Němců - dnešní spokojení občané bohatého německého státu, jejichž přízeň si kvůli snížení nezaměstnanosti a zvýšení našich příjmů přejeme a leckdy trapným způsobem jim nadbíháme, od nás žádné majetkové vyrovnání neočekávají a ani neplánují vymáhání nějakých nároků.
   Přesto však o dnešních příslušnících nostalgických krajanských spolků, zejména patřících k tzv. "sudetoněmeckému landsmančaftu" /SDL/, čeští "vlastenčíci" - zastánci "komunistických pořádků", mezi které bohužel patří jak prezident Klaus, tak Miloš Zeman, občanskou veřejnost neustále straší. Tvrdí českým občanům nesmysly o tom, že Karel Schwarzenberg prý plánuje "prolomení právní platnosti" Benešových dekretů, což nejen v Brně, kde sídlí český ústavní soud, ale i v Bruselu a Haagu není možné.
   Odcházející prezident Václav Klaus v médiích v dnešních dnech dokonce uvedl, že "Česká veřejnost není a nemůže být k pokusům o zpochybnění poválečného uspořádání lhostejná. Výroky našeho ministra zahraničí v české prezidentské kampani dodaly těmto pokusům zcela nový rozměr a mám strach, že jim to dodá i zcela jinou váhu ….. Tyto postoje cítím jako pohrdání českými dějinami, a jako Čech se jimi cítím ohrožen …./citace/".
   Reakce Karla Schwarzenberga na paranoidní slova odcházejícího prezidenta byla jako vždy u tohoto charakterního občana a šlechtice, umírněná, avšak jasná.
   "Doporučuji prezidentu Václavu Klausovi, aby si pozorně přečetl, co jsem opravdu řekl a nemluvil o něčem, co jsem neřekl. Nezpochybňuji poválečné uspořádání, je neměnné, ničí majetek v České republice není ohrožen. Po zločinech nacistů lidé uvažovali jiným způsobem než my dnes. Soud v Haagu byl zřízen k potrestání podobných činů v bývalé Jugoslávii, jaké se tehdy děly u nás…/citace/", odpověděl hlavě našeho státu Karel Schwarzenberg.
   Pro každého myslícího voliče třetího českého prezidenta by mělo být zřejmé, že volba Klausova nástupce nabývá na aktuálnosti pro všechny, kteří si uvědomují potřebu nutných změn k nápravě naprosto nevyhovující vnitrostátní situace a nejasného mezinárodního postavení, ve kterém se náš stát ocitl za působení prezidenta - "Tuneláře".
   Zakonzervování komunistického náhledu na právně vyčpělé Benešovy dekrety, které k neštěstí nás všech svorně prosazují jak Klaus, tak Zeman, by způsobilo, že náprava pokleslých politických a společenských poměrů, které nás ochuzují a jinak poškozují a v civilizované Evropě diskvalifikují, zůstane až jako úkol pro čtvrtého prezidenta našeho státu. Lepší by bylo, kdyby příležitost k nápravě věcí veřejných dostal již Karel.

   • Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (23.1.2013 14:22) Lucie

    Děkuji Vám za to, co jste napsal. Kéž by se tento názor na dekrety stal u nás konečně jakousi společenskou normou a došlo ke katarzi českého národa nejen v souvislosti s dekrety, ale i se vším, co přišlo pak... a začalo se více číst a méně papouškovat!!!

   • Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (23.1.2013 11:17) :-)

    :-))))) historik = miliardářský mediální kumpán KSchw?

 • Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (22.1.2013 19:59) Ladislav

  Hodlám volit Karla Schwarzenberga, neboť se domnívám, že je lepším kandidátem ve všech třech kritériích, které jsou podle mého názoru nejvýznamnější pro funkci prezidenta:
  1) Schopnost dobře a efektivně reprezentovat Českou republiku v zahraničí, využívat své kontakty v zahraničí ve prospěch ČR.
  2) Schopnost urovnávat a zmírňovat vnitropolitické konflikty v ČR, nerozdělovat společnost a přispívat ke zlepšení společenského prostředí (nevytvářet "blbou náladu" a neurážet ostatní politiky a spoluobčany).
  3)Schopnost chovat se slušně k ostatním, neurážet, nezesměšňovat a netitulovat ostatní vulgárními výrazy.
  Překvapuje mě jedna věc - nesetkal jsem se s jediným trochu kritickým příznivcem (voličem) Zemana, ktarý by připustil, že v kritérii 3) je lepší kníže, že Zeman má problémy se svými způsoby chování, ale má podle jeho názoru jiné přednosti, které tento nedostatek převáží a ve svém celku je přece jen vhodnějším kandidátem, než kníže. Opravdu se nenajde žádný volič Zemana, který by mi ty přednosti vylíčil a třeba mě přesvědčil, že se mýlím ve své volbě? Nebo je to ve skutečnosti tak, že všichni voliči Zemana jsou ideologicky zcela zaslepeni a nejsou ochotni ani připustit, že v kritérii 3) vede kníže?

  • Re: Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (23.1.2013 08:26) Jarda

   Pane Ladislave a o tom to je. Zemanovci nemají argumenty, které by obstály. Když to tady čtete, je tak strašně málo lidí, kteří si kladou na misky vah přednosti obou kandidátů. Už to tady někdo napsal. Zemanovci hledají jen chyby.

   • Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (23.1.2013 09:00) Zemanovec

    Pane Ladislave, pro Vaše a nejen Vaše uspokojení zasílám POZITIVA MZ!!!

    MZ byl úspěšným předsedou vlády ČR v nelehké době konce 90. let a počátku nového tisíciletí. Zemi převzal ve složité situaci, kdy na rozdíl od dneška Evropa vesměs solidně ekonomicky rostla, avšak v ČR jsme zažívali první výraznou krizi ekonomiky od vzniku samostatného státu. HDP ve stálých cenách klesl v roce 1997 o 0,9% a v roce 1998 se opět snížil o 0,2%. V následujících letech se podařilo obnovit ekonomický růst, v roce 1999 dosáhl růst HDP +1,7%, v r. 2000 +4,2%, v r. 2001 +3,1% a konečně v r. 2002 +2,1%.
    Značnou zásluhu na obnovení kondice české ekonomiky měla úspěšná aktivita vlády na podporu investic založená na systému investičních pobídek. Zde zdůrazňuji, že tato pravidla, běžná v celém vyspělém světě, podporovala veškeré přímě investory, kteří splnili předepsaná kriteria, především tedy minimální velikost investice. Díky silnému přílivu těchto investic (logicky v podkapitalizované zemi zejm. zahraničních) v následujících cca 5 – 7 letech vnikla v ČR robustní zejm. průmyslová základna, díky níž si dodnes česká ekonomika vede velmi dobře.
    MZ a jeho vláda připravili a realizovali privatizaci a s tím spojenou restrukturalizaci velkých polostátních bank. Mimo jiné díky tomu a díky tehdejšímu jistě bolestivému oddlužení těchto bank máme dnes patrně nejzdravější bankovní sektor v Evropě.
    Dokázal se vehementě postavit za energetickou suverenitu ČR. Přes tuhý odpor zejm. Rakouska dokázal prosadit dobudování a spuštění JE Temelín.
    Za vlády MZ se Česká republika stala plnoprávnou členskou zemí NATO a byly de facto ukončeny přístupové rozhovory vedoucí k našemu členství v EU. Pokud někdo hovoří o nejasné zahraničně politické orientaci MZ, nemá asi především jasno ve své vlastní orientaci.
    MZ je mimořádně inteligentní a vzdělaný muž, ekonom, státník. Člověk, který se skvěle orientuje v politickém řemesle a složitostech dnešního světa ať už jde o domácí politiku či zahraniční vztahy. Člověk pevných zásad a přesvědčení. Současně vlastenec a bytostný demokrat.

    Jedním z nejdůležitějších opatření vlády Miloše Zemana bylo zavedení podpory zahraničních investic. Lákání investorů do naší země bylo podrobeno velké kritice ze strany pravice. Prý se v naší zemi budou stavět montovny. Jaký byl výsledek? Desítky a stovky velkých zahraničních investic, investice do velkých moderních automobilek, investice do moderních provozů tvořících desítky tisíc pracovních míst. Kdo si tuto dobu pamatuje, dá mi za pravdu. Po nástupu Topolánka v roce 2007 byla podpora zahraničních investic okleštěna a důsledky jsou jasné. Dnes už u nás velké firmy neinvestují, nová místa nevznikají, HDP neroste. Vím, že možnosti prezidenta ovlivňovat zákony budou omezené, ale určitě nebudou nulové.
    jedním z nejdůležitějších opatření vlády Miloše Zemana bylo zavedení podpory zahraničních investic. Lákání investorů do naší země bylo podrobeno velké kritice ze strany pravice. Prý se v naší zemi budou stavět montovny. Jaký byl výsledek? Desítky a stovky velkých zahraničních investic, investice do velkých moderních automobilek, investice do moderních provozů tvořících desítky tisíc pracovních míst. Kdo si tuto dobu pamatuje, dá mi za pravdu. Po nástupu Topolánka v roce 2007 byla podpora zahraničních investic okleštěna a důsledky jsou jasné. Dnes už u nás velké firmy neinvestují, nová místa nevznikají, HDP neroste. Vím, že možnosti prezidenta ovlivňovat zákony budou omezené, ale určitě nebudou nulové.

    Druhým významným faktorem rozvoje ekonomiky je podpora a růst exportu. Byl to právě Miloš Zeman, který znovu otevřel českým exportérům dveře na naše kdysi tradiční trhy. Byl to on, který pragmaticky podporoval český průmysl při opětovném vstupu na trhy Ruska, Ukrajiny, Vietnamu, nebo Číny. A to je určitě úloha, ve které bude Miloš Zeman jako prezident pokračovat. Ekonomická diplomacie, tak propagovaná americkými politiky nebo třeba Angelou Merkelovou je u nás dnes ve zbědovaném stavu. Zejména díky dnešnímu vedení Ministerstva zahraničních věcí. Miloš Zeman jako prezident je člověk, který naší ekonomice dá další významný růstový impuls. Od jeho protikandidáta, místopředsedy dnešní vlády to jistě čekat nemůžeme!

    Nejen proto, ale i proto volím Miloše Zemana ve druhém kole prezidentské volby. A prosím všechny Čechy, kteří uvažují stejně jako já – pojďte i ve druhém kole k volbám. Pojďte a volte Miloše Zemana prezidentem České republiky.

    • Re: Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (23.1.2013 13:21) Jarda

     Promiňte, ale to je jednak doba minulá (Více jak deset let - to byla úplně jiná situace) a také dosti poznamenaná aférami!?
     Pak byl pan Zeman na odpočinku a téměř o něm nebylo slyšet. Jsem přesvědčen, že by jen těžko navazoval, jako prezident. A jednak s některými kroky jsem nesouhlasil, ani za jeho vlády. Ale už tady někdo napsal, že je velký rozdíl mezi premiérem a prezidentem. Takže Vaše argumety beru, ale nevolíme premiéra. Jinak děkuji, dal jste si práci.

    • Re: Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (23.1.2013 12:21) Ladislav

     Mlčíte ke kritérii 3), dejme tomu, že tedy souhlasíte s tím, že MZ v tomto bodu se Sch. prohrává. Ty argumenty, které uvádíte ne podporu MZ ale mohou svědčit pouze závěru, že MZ by byl dobrý (vynikající?) premiér, ale nic nevypovídají o jeho schopnostech být lepším prezidentem než Sch. Mezi pravomoci prezidenta nepatří vést jakousi ekonomickou politiku, a pokud by se o to pokusil, tak by porušil zákon, to přísluší vládě, ne prezidentovi. Dále se v podstatě nevyjadřujete ke kritériím 1) a 2) a neuvádíte jiná kritéria či cíle, které by měl prezident ve své funkci naplnit. Takže zatím nevidím nic, v čem by byl MZ jako prezident lepší než Sch.

    • Re: Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (23.1.2013 09:11) řemeslník

     O schopnostech Miloše Zemana jsem se přesvědčil shlédnutím videa
     http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw

     VIDEO: Chartista Urban sčítá Zemanovy kauzy. Milošku, žaluj mě, vzkázal
     19. ledna 2013 15:50
     Chartista, disident a novinář Jan Urban natočil klip, v němž vypočítává hříchy z doby vládnutí Miloše Zemana. Připomíná mu řadu případů včetně IPB, bamberské aféry, špionážních kufříků či Sevapharmy. "Jestli něco z toho není pravda, tak mě, Milošku, žaluj," vyzval Zemana.
     Jan Urban se na prezidentského kandidáta Miloše Zemana obrátil ve familiárním tónu, protože, jak sám říká, znají se 24let.
     "Pavel Rychetský třeba v knize, kterou teď vydal, píše, jak si tvůj kamarád Mirek Šlouf dokázal říct o sto milionů při privatizaci Českéspořitelny. A jak jste přes vládu jmenovali takzvané "strejčky", svoje lidi, do státních podniků. Asi taky zadarmo," pouští se do Zemana Urban.
     Pokračuje v ostrém tónu, zatímco má před sebou rozložené cedule s řadou případů z minulosti: Mostecká uhelná, Český dům, dálnice D47, deblokace ruského dluhu, Olovo, Sevapharma ...
     U té se zastavuje. "Zprivatizovali jste ji za 50 milionů, usnesení připravoval kdo jiný než Mirek Šlouf. Koupil ji jeho kamarád,fotbalovýpodvodník Jan Gottwald. Jen pozemky měly cenu přes miliardu, Gottwald nesplnil žádné podmínky, které jste v usnesení měli a Česká republika přišla o vlastní výrobu vakcín a sér a od té doby se musí dovážet ze zahraničí. Obratem ruky ten pozemek prodal za 350 milionů firmě Sekyra Group. Dnes má ten projekt hodnotu 1,5 miliardy. Zhodnotit 50 milionů na 1,5 miliardy, to nejde bez korupce, Miloši, jestli si rozumíme," říká.
     Úředníky Zemanovi dělala jen "parta Šloufových kamarádů", pokračuje Urban a zmiňuje například Zemanova "osobního tajemníka Jana Heřmana, dříve okresního tajemníka OV KSČ naPraze4" či "usvědčeného pomlouvače a vyděrače Jaroslava Novotného a specialistu ÚV SSM na propagandu Vratislava Šímu".
     "Buď jsi o tom, Miloši, jako premiér věděl a to by bylo strašné. Nebo jsi o tom nevěděl, ale pak jsi 'hlópé jak ondatra v říji'," jak se říká na Moravě. V žádném případě ale nemůžeš být prezidentem. A jestli cokoliv z tohohle nebyla pravda, tak mě, Milošku, žaluj. Ale na to ty nemáš odvahu," uzavírá Urban.
     Mluvčí Zemanovy kampaně iDNES.cz Hana Burianová řekla, žecelouvěc nechají bez komentáře. "Je to názor jednoho člověka a každý člověk má na vyjádření svého názoru právo," uvedla Burianová. Podle ní je situace stejná jako v případě videa herce Tomáše Hanáka (na spot se podívejte zde). "Na něj jsme ale reagovali a to z toho důvodu, že z jeho strany zazněla žádost o vysvětlení," doplnila Burianová.
     Zda viděl Urbanovo video Miloš Zeman, Burianová neví. "Video jsem mu předala, aby se na něj v průběhu víkendu podíval, takže uvidíme, zda se k tomu na začátku příštího týdne vyjádří," doplnila s tím, že případné právní kroky včetně žaloby jsou čistě na Miloši Zemanovi.
     Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw

     To se vám, co berete několik desítek tisíc korun měsíčně neotvírá kudla v kapse, když slyšíte o desítkách milionů pro Šloufa? TO SE VÁM CHCE VOLIT Miloše Zemana ketrý o všechno podoroval a nyní má tu drzost hájit Šloufa, spojit se s KSČM a být podporován ruskou firmou Lukoil. Jediný cíl - být u toho, když se bude jednat o rozšiřování Temelína za 500 miliard korun. Je vám to už jasné? Žádné léky za přijatelnou cenu pro nemocné - to už se Šloufem prokázali.
     Že se nestydíte mluvit o schopnostech M.Zemana.
     Nechci vidět v čele národy dva - Klause a M.Zemana. Proč? video: vládneme, nerušit! dejte si ten čas a shlédněte!

     • Schopnosti Miloše Zemana Reagovat (23.1.2013 22:11) Vít

      TOTO JE NEVĚROHODNÉ VIDEO, PROTOŽE URBANOVI NECHTĚLA TEHDY VLÁDA MILOŠE ZEMANA PROPLATIT FINANČNÍ KOMPENZACI, TAK SE ZA TO MSTÍ!!!

 • Národe, nehrajeme derby Sparta Slávie! Reagovat (22.1.2013 12:16) UFO

  I když bychom se mohli i tady poučit:
  U fotbalu nás přece nezajímá , zda onen fotbalista umí česky, zda umí zpívat hymnu, koho má za ženu…… Ale zajímá nás, kdo vstřelil a kolik gólů. Nebuďme bulvárem a pojďme vybrat lepšího ze dvou kandidátů. Myslíte, že se skvělý útočník Zeman lépe prosadí a že jeho góly nebudou z offside? Nebude lépe volit zálohu v podobě Karla? Diplomaticky vyčká, připraví si zázemí a zaútočí v pravý čas?

  • Re: Národe, nehrajeme derby Sparta Slávie! Reagovat (22.1.2013 17:42) pochybovač

   Jste přesvědčen, že M.Zeman bude sřílet branky? Zeman dovede být odměřený vůči novinářům a odpůrcům jeho názorů. Dovedu si ho představit v projev před poslaneckou sněmovnou a senátem. Těžko by se asi vyrovnával s jejich údajně nižším IQ. Co však na mezinárodním poli? V Bruselu? Pamatujete jeho průšvih, když se vyžvejknul o tom, že by Izraelci měli odsunout Palestince jako Češi Němce? Celá OSN o tom mluvila a jednala! Take do jaké branky by padaly góly? Já myslím do vlastní.
   Jde mu o Temelín - rozšíření za 500 miliard. Neříkejte, že by Rusatom neudělal nějakou pozornost? LUKOIL také začal dodávat letišti benzin bez výběrového řízení - to potom, když jejich šéf navšítvil Hrad.

  • Re: Národe, nehrajeme derby Sparta Slávie! Reagovat (22.1.2013 13:44) Jirka

   Je to tak, z tohoto ohledu Karel jasně vede. Ovšem, pokud chcete na hrad sprosťáka, tak musíte volit Miloše.

   • Re: Re: Národe, nehrajeme derby Sparta Slávie! Reagovat (22.1.2013 15:06) el

    Vy ste moudrý,, pana vachmajstr.

    • Re: Re: Re: Národe, nehrajeme derby Sparta Slávie! Reagovat (22.1.2013 19:02) jirka

     Vy nemate zadny nazor?

 • Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (22.1.2013 12:02) důchodce

  Důchodce z Vysočiny Zeman mluví o chalupě, ale obývá krásnou tvrz

  Přestavěný mlýn v Novém Veselí
  Foto: Isifa / Mediafax (obrovské, nádhera)
  Sdílet Přidat názor

  Prezidentský kandidát Miloš Zeman se rád chlubí tím, že nyní vyžívá jen ze čtrnáctitisícového důchodu a většinu času tráví na chalupě na Vysočině. Podívejte se, jaký je další jeho majetek.
  Miloš Zeman má trvalé bydliště v pražské ulici Na Výtoni, kde vlastní v domě jeden z bytů, ale většinu času tráví na své chalupě na Vysočině.

  V Novém Veselí vlastní od roku 1989 šestinu nádherné stavby z 15. století, původně zde byl mlýn, později se rozrostl na krásnou tvrz, v 16. století byl tehdejšími majiteli přestavěn na renesenční zámeček. Ačkoliv už stavba původní zámek příliš nepřimpomíná, místní o ní stále mluví jako o zámečku.

  Kromě chalupy na Vysočině a bytě v Praze vlastní Zeman ještě pozemky ve středních Čechách. Zeman tvrdí, že v současnosti je jen důchodce, který dostává 14 tisícovou penzi.

  OTEVŘÍT FOTOGALERII1/5


  Ministerstvo vnitra ale Zemanovi přisoudilo ještě jednu nemovitost. Podle centrálního registru obyvatel měl totiž bydlet v pražské ulici Na Farkáně. Tam sice jistý Miloš Zeman bydlí, ale s prezidentským kandidátem nemá nic společného, jde jen o shodu jmen, což redakce TN.cz ověřila.

  Kromě "falešného" bydliště ještě ministerstvo vnitra Zemanovi vytklo nedostatky ohledně transparentního účtu. Jeho volební výbor sice dodal potvrzení o založení volebního účtu, ale zapomněl doložit převod finančních prostředků na tento účet. Volební výbor dodal jen své prohlášení o tom, že před zřízením účtu nevybral Zeman žádné peníze, vnitro chce ale výpis.
  http://tn.nova.cz/zpravy/prezidentske-volby/duchodce-z-vysociny-zeman-mluvi-o-chalupe-ale-obyva-krasnou-tvrz.html

  Kdo lže, ten krade! Raději prezidenta, který sice mumlá, žbrblá nemá hudební sluch a když zpívá českou hymnu, tak je to pro smích, ale aspoň nelže, nekrade a je ve světě uznávaný.

  • Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (22.1.2013 12:46) volím Zemana

   Ten zámeček, o kterém mluvíte v Novém Veselí mi spíše připomíná větší stavení, nic užásného.
   A z čeho by mohl pan Zeman brát ještě peníze, když ne jen z důchodu, třeba bych řekla, že z knížky, kterou napsal.
   Asi nevíte, co vše vlastní pan Schwarzenberg, jinak by jste se o tak skromném majetku pana Zemana ani nezmiňoval, považuji tento Váš příspěvek za velmi vtipný.

   • Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (23.1.2013 09:07) Mirka

    Zde nejde o rozsah majetku, ale o to že Zeman soustavně lže, že má jenom chalupu a žije z důchodu 14000 korun. Najděte si video na You Tube – Milošku, žaluj mě! od Chartisty J.Urbana a prozříte. Pokud ne, tak si najděte na YouTube VLÁDNEME, NERUŠIT! To je hustý!

   • Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (22.1.2013 15:07) mm

    No na knížete nemá, ale pravda všechno dobrý pro kampaň

   • Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (22.1.2013 13:47) nevolím Zemana

    Jak naivní si myslet, že pan Zeman je chudinka žijící z důchodu a po nocích píše knihu, aby měl na nová okna. Myslím, že má kapitál velmi dobře uložen, z dob jeho vlády, kdy mizely miliardy jako nic.

    • Re: Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (23.1.2013 04:01) Standa

     maximální souhlas, bohužel mají lidé ( ti o kterých píši jsou spíš ovce) hodně krátkou paměť. To co udělali pánové Zeman a Klaus = velezrada !!! Za toto by měli oba sedět ještě hodně dlouho !!! ale jak je tedy zvykem místo do šatlavy rovnou na trůn...

    • Re: Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (22.1.2013 15:08) eva

     A fakt je asi jediný

     • Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (22.1.2013 15:45) Jarda

      A copak pan Karel, pěkně si s podporou Havla nahrabal svůj majetek zpět a ještě nemá dost!!! Neustále zkupuje ČR, aby nám také něco zbylo.

      • Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (23.1.2013 04:08) Standa

       Jardo správně jsi napsal ZPĚT, to je jediné pravdivé slovo v tvém příspěvku... Pan Zeman s panem Klausem rozkradli naši zemi !!! Jen si prosím přečti knihu Vládneme Nerušit. Nebo pro některé s tímto názorem jako Jarda spíš shlédněte dokument české televize.

       • Re: Re: Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (23.1.2013 14:39) :-)

        Vám doporučuje velmi vřele přečíst knihu Paula Polanského Bouře. Ozvíte se, co byly zač rodiny Havlů a Schwarzenbergů za II.světové války.

       • Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (23.1.2013 09:06) Jarda

        Ale neuvedl jste, že podle českého práva Karel neměl právo, aby mu byl majetek vrácen, proto se spolčil s Havlem a domluvili se, že to udělají podle německého práva. Poté, co ho získal, vrátil se zpět do Rakouska a ČR ho zase na chvíli vůbec nezajímala. Hájí pouze své zájmy, obyčejní lidé jsou mu lhostejní a v soukromí o nich mluví jako o špinavé lůze.
        KS žije totiž v jiných sférách.

        • Zeman lžeo své chalupě skromném žití Reagovat (23.1.2013 09:09) Zeman na hrad

         A video Vládneme, nerušit:
         Cituji slova pana Zemana, který se k tomuto tématu vyjádřil takto: ODPOVĚĎ: Jan Urban je známým zastáncem společnosti Diag Human, kterému moje vláda odmítla proplatit finanční kompenzaci, a proto jeho názory pokládám za nevěrohodné.

 • Milošku, žaluj mě! Reagovat (22.1.2013 11:56) Karel


  http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw

  VIDEO: Chartista Urban sčítá Zemanovy kauzy.
  Milošku, žaluj mě, vzkázal
  19. ledna 2013 15:50
  Chartista, disident a novinář Jan Urban natočil klip, v němž vypočítává hříchy z doby vládnutí Miloše Zemana. Připomíná mu řadu případů včetně IPB, bamberské aféry, špionážních kufříků či Sevapharmy. "Jestli něco z toho není pravda, tak mě, Milošku, žaluj," vyzval Zemana.
  Jan Urban se na prezidentského kandidáta Miloše Zemana obrátil ve familiárním tónu, protože, jak sám říká, znají se 24let.
  "Pavel Rychetský třeba v knize, kterou teď vydal, píše, jak si tvůj kamarád Mirek Šlouf dokázal říct o sto milionů při privatizaci Českéspořitelny. A jak jste přes vládu jmenovali takzvané "strejčky", svoje lidi, do státních podniků. Asi taky zadarmo," pouští se do Zemana Urban.
  Pokračuje v ostrém tónu, zatímco má před sebou rozložené cedule s řadou případů z minulosti: Mostecká uhelná, Český dům, dálnice D47, deblokace ruského dluhu, Olovo, Sevapharma ...
  U té se zastavuje. "Zprivatizovali jste ji za 50 milionů, usnesení připravoval kdo jiný než Mirek Šlouf. Koupil ji jeho kamarád,fotbalovýpodvodník Jan Gottwald. Jen pozemky měly cenu přes miliardu, Gottwald nesplnil žádné podmínky, které jste v usnesení měli a Česká republika přišla o vlastní výrobu vakcín a sér a od té doby se musí dovážet ze zahraničí. Obratem ruky ten pozemek prodal za 350 milionů firmě Sekyra Group. Dnes má ten projekt hodnotu 1,5 miliardy. Zhodnotit 50 milionů na 1,5 miliardy, to nejde bez korupce, Miloši, jestli si rozumíme," říká.
  Úředníky Zemanovi dělala jen "parta Šloufových kamarádů", pokračuje Urban a zmiňuje například Zemanova "osobního tajemníka Jana Heřmana, dříve okresního tajemníka OV KSČ naPraze4" či "usvědčeného pomlouvače a vyděrače Jaroslava Novotného a specialistu ÚV SSM na propagandu Vratislava Šímu".
  "Buď jsi o tom, Miloši, jako premiér věděl a to by bylo strašné. Nebo jsi o tom nevěděl, ale pak jsi 'hlópé jak ondatra v říji'," jak se říká na Moravě. V žádném případě ale nemůžeš být prezidentem. A jestli cokoliv z tohohle nebyla pravda, tak mě, Milošku, žaluj. Ale na to ty nemáš odvahu," uzavírá Urban.
  Mluvčí Zemanovy kampaně iDNES.cz Hana Burianová řekla, žecelouvěc nechají bez komentáře. "Je to názor jednoho člověka a každý člověk má na vyjádření svého názoru právo," uvedla Burianová. Podle ní je situace stejná jako v případě videa herce Tomáše Hanáka (na spot se podívejte zde). "Na něj jsme ale reagovali a to z toho důvodu, že z jeho strany zazněla žádost o vysvětlení," doplnila Burianová.
  Zda viděl Urbanovo video Miloš Zeman, Burianová neví. "Video jsem mu předala, aby se na něj v průběhu víkendu podíval, takže uvidíme, zda se k tomu na začátku příštího týdne vyjádří," doplnila s tím, že případné právní kroky včetně žaloby jsou čistě na Miloši Zemanovi.
  Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw

  Je možné, aby český člověk, který vydělává pár desítek tisíc měsíčně, když uslyší o takovýchto podvodech M.Zemana (a ve spojení s V.Klausem - viz video VLÁDNEME, NERUŠIT na YouTube)za desítky milionů a milardy korun nebyl naštvaný a šel volit M.Zemana na úřad prezidenta?

  • Re: Milošku, žaluj mě! Reagovat (24.6.2013 21:24) David

   Není to žádný milošek!!!
   Je to ten nejhorší člověk od té doby co se vůbec dal na tuto politiku!!!!!!!!!
   Akorád nás všechni ničí a brutálně tyranizuje!!!!!!!!!!!
   A myslí si o sobě jaký je král!!!
   On a jehno vláda, no tyvole ČSSD a KSČM bude ráda když se ho okamžitě a to co nejrychleji zbaví toho idiota zemana!!!!!!!

  • Re: Milošku, žaluj mě! Reagovat (22.1.2013 15:09) Líba

   Za to u Kadle , nestojíš.

  • Re: Milošku, žaluj mě! Reagovat (22.1.2013 12:39) Jana

   Cituji slova pana Zemana, který se k tomuto tématu vyjádřil takto: ODPOVĚĎ: Jan Urban je známým zastáncem společnosti Diag Human, kterému moje vláda odmítla proplatit finanční kompenzaci, a proto jeho názory pokládám za nevěrohodné.

   • Re: Re: Milošku, žaluj mě! Reagovat (22.1.2013 13:49) jirka

    Zeman řekl, tak to je určitě pravda. Stačí se podívat jak to tenkrát chodilo...

    • Milošku, žaluj mě! Reagovat (22.1.2013 15:47) Petr

     Pan Urban má komplexi!!!

     • Re: Milošku, žaluj mě! Reagovat (22.1.2013 19:10) jirka

      Z ceho?

 • vlastenec Karel Schwarzenberg Reagovat (22.1.2013 11:49) Jihočech

  Článek:

  PhDr. Václav Rameš, archivář
  Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

  Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují.
  Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života, ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli
  konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk
  Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté.
  Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos.
  Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom,
  že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti,
  logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat
  Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v
  cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s
  námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A
  mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami.
  Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si historii pro své účely. Často marně.
  V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v jejich nejtěžších dobách. Spolu se svými přáteli inicioval jak \\\"deklaraci české šlechty\\\" z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké
  době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat
  národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacisty ihned zabaven. Na jeho
  majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou
  zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou
  válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru války zabránil
  ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla
  neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích.
  Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem
  generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a
  dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před příchodem nacistů emigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že
  jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny,
  ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji.
  Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.
  K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze
  toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a
  švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.
  Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu
  paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb.
  PhDr. Václav Rameš, archivář
  Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

  • Re: vlastenec Karel Schwarzenberg Reagovat (24.6.2013 21:28) David

   Schwanzerberg byl lepší, a je mí ho hodně líto že nevyhrál volby, mohli jsme mít konečně zachráněnou ČR, až do roku 1988 jsme se měli opravdu nejlíp.
   karle bojuj ze všech sil, ukaž zemanovi že nejsi slaboch, a zavěď prosím pro něj trest smrti.
   Tím nás zachráníš.

  • Re: vlastenec Karel Schwarzenberg Reagovat (23.1.2013 12:21) :-)

   Víte, pane archiváři, nemusíme chodit do hluboké historie, stačí sledovat, jak se chová a jaké má postoje jako člověk i politik, a pak nelze jinak, než říci: ať táhne, odkud přišel!

 • Volím Zemana Reagovat (22.1.2013 09:41) Patrik

  Já volím Miloše:)))))

  • Re: Volím Zemana Reagovat (24.6.2013 21:29) David

   V životě zemana nevolte!!!!!!!!!!!!

 • Oba jsou dobří Reagovat (22.1.2013 07:12) Eva

  Pokud pan Zeman nebude prezident, bude to škoda pro všechny. Určitě má co nabídnout. Jinak se ztáhne do ústraní a konec. Zůstane nám jen pan Schwarzenberg/se vší úctou k němu/ a ministrem zahraničí pak nemusí být člověk dle představ lidí. Jelikož jsou oba kandidáti velmi dobří, tak by se velice dobře doplňovali a prospělo by to všem. A o to nám všem jde. Nebo ne?

  • Re: Oba jsou dobří Reagovat (23.1.2013 11:32) :-))

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Klerofa%C5%A1ismus

   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Studentka-durazne-varuje-pred-Schwarzenbergem-Je-to-jedna-velka-manipulace-260372

   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Narode-tys-naletel-Schwarzenbergovi-Sef-duchodcu-razne-vystupuje-259739

   http://blisty.cz/art/66865.html

   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/211244-knihovny-uz-od-statu-nedostanou-ani-korunu/

   http://citarny.cz/index.php/aktualne-ze-sveta-knih-2/4543-knihovny-musi-propoustet-necas-swarzenberg-a-spol-zrusili-dotace-do-knihoven?fb_action_ids=479957618707304%2C479714068731659&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%22479957618707304%22%3A204459249678896%2C%22479714068731659%22%3A290490937740981}&action_type_map={%22479957618707304%22%3A%22og.likes%22%2C%22479714068731659%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]

   http://www.blisty.cz/art/66947.html

   http://www.blisty.cz/art/66969.html

   http://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/pripad-nepovsimnute-knihy-boure-prinese-dalsi-bouri.html

   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Prochazkova-zna-minulost-Schwarzenberga-a-varuje-cesky-narod-259897?fb_action_ids=4690895825044&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%224690895825044%22%3A311927255593879}&action_type_map={%224690895825044%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]

   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Prituhuje-dalsi-bojovnici-proti-Hitlerovi-se-postavili-knizeti-A-dost-silne-260480

  • Re: Oba jsou dobří Reagovat (22.1.2013 08:18) Volíme Karla

   Proto budu volit Karla. Nejde mu jen o prezidenský post a pokud se nestane prezidentem, bude národu sloužit dál jako ministr. Zato pan Zeman se zase stáhne, jak píšete a konec. Chci mít jako prezidenta státníka a ne jen politika( ač dobrého, jak píšete), který se nyní ukáže jen, když vidí šanci ( a upozorňuji, že je velká pravděpodobnost, že ta šance je plánovaná).
   Jinak Vám moc děkuji za slušný příspěvek. Podobný tady za stran voličů Zemana skoro nenajdete.

   • Re: Re: Oba jsou dobří Reagovat (22.1.2013 09:17) Eva

    Vážím si poděkování za slušný příspěvěk a dovolte mi jen malý dovětek. Držme si palce, abychom mohli být hrdi na svého prezidenta, ať to bude kdokoliv. Ale to ukáže jen čas.

    • Re: Re: Re: Oba jsou dobří Reagovat (22.1.2013 12:32) Čech

     Nesouhlasím! M.Zeman je křivák, který zdiskreditoval sám sebe – nejdříve komunistou, později v Občanském fóru po boku Václava Havla a nakonec požádal KSČM o pomoc – to vám nevadí? Mně to vadí – to je křiváctví! Zradil a okradl národ pro peníze (Šlouf, Srba a další) a nyní se šplhá na Hrad. Proč? Nikoliv pro to, aby si nemocný mohl koupit lacinější léky, ale pro to, aby se dostal k lizu při rozšiřování Temelínu za 500 miliard korun. Podívejte se na video MILOŠKU, ZAŽALUJ MĚ (na YouTube), ve kterém Chartista J.Urban vyjmenovává kauzy M.Zemana, jeho poradců Šloufa a dalších. Jednou takovou kauzou byla privatizace farmaceutického průmyslu, na níž vydělali skoro miliardu korun. Jen za privatizaci podniku SPharma dostal Šlouf 10 milionů korun. Takového chcete za prezidenta?
     Nebo když byl M.Zeman za svého premiérování na návštěvě v Izraeli, tak doporučil Izraelcům, aby Palestince expatriovali podobně tak, jako to Češi udělali s Němci po 2.sv.válce. Tenkrát to bylo jako granát vybuchlý v OSN a EU. Zeman to vymlouval na nedostatečnou znalost angličtiny, kterou má dodnes. Již nyní stihnul znesvářit si slovenské novináře, kteří ve SME o něm napsali pravdivý článek, že je největším nebezpečím ČR a nejhorším kandidátem.
     Jeho napojení na ruský kapitál přes ruskou firmu LUKOIL je evidentní. Martin Nejedlý je členem jeho týmu a zároveň v představenstvu LUKOIL.
     Co by se stalo, kdyby M.Zeman byl zvolen prezidentem a zjistilo se potom, že nevyhovuje bezpečnostní prověrce, protože je napojen na nějakou zahraniční výzvědnou službu? To může být, protože 10 let nebyl v politice.

     Takže nevybírejte kandidáta tak, jak vybíráte jogurt v nabídce supermarketu, ale myslete!

     • Re: Re: Re: Re: Oba jsou dobří Reagovat (22.1.2013 13:17) Eva

      Měla jsem na mysli, že to jsou schopní lidé a ne potravina. Určitě teď namítnete, že schopni jsou, Zeman určitě a ten hlavně všeho, že? Vždyť na nás vůbec nezáleží, copak to není vidět na všech sférách? Ať každý hlasuje, jak uzná a časem se uvidí.
      To, že zde můžeme psát příspěvky se svými názory, ještě neznamená, že jen my máme patent na rozum a sjednotíme lidi k volbě jednoho kandidáta. Pokud bychom měli tu schopnost vidět každičkou vteřinu života kohokoliv a věděli o něm úplně vše, tak potom můžeme s určitostí říct, on udělal to a to a pak můžeme bez ostychu říct, že o něm víme vše. Takto, bohužel ve většině situací jde jen o to, že ten řekl to a ten zase ono.
      Přeji hezký den. Eva

 • Zeman na hrad Reagovat (21.1.2013 20:28) Jirka-Kolín

  Lidičky, prosím zamyslete se!!!Přece nechcete volit toho sedmdesátišestiletého dědu.

  • Re: Zeman na hrad Reagovat (21.1.2013 21:39) volíme Karla

   Dědu ne, ale prezidenta, který nám za to stojí.

   • Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (22.1.2013 10:32) Lucka

    Přesně tak.. Zeman taky není nejmladší a navíc je to arogantní buran z Vysočiny, který neumí odpovědět na jedinou jemu položenou otázku, takže volme Karla, člověka, za kterého se nebudeme muset ve světě tydět!!

    • Re: Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (25.1.2013 17:41) Jirka

     stydět né tydět Ty buranko

    • Re: Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (22.1.2013 10:54) Jirka

     Souhlasím, toto bych podepsal. Zeman opravdu není schopen odpověďet na jedinou otázku slušně.

     • Zeman na hrad Reagovat (22.1.2013 12:26) Filip

      Tak to jste asi hluchý a pan Zeman vždy odpoví tak, že to inteligent pochopý, ale Vy asi ne.

      • Re: Zeman na hrad Reagovat (22.1.2013 12:35) Lucka

       Ani jednou jsem pana Zemana neslyšela odpovědět na otázku, která mu byla položena.. Umí jen pořád dokola opakovat již řečené a naučené fráze.. chápu, že se to lidem líbí, vypadá to věrohodně, ale pokud u toho člověk přemýšlí, musí slyšet, že se vždy vyhne otázce a odpoví uplně na něco jiného..

       • Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (25.1.2013 17:39) Jirka

        Ale co,vždyť ten ospalý rytíř z Blaníku také neumí češtinu,že?

       • Re: Re: Zeman na hrad Reagovat (25.1.2013 17:38) Jirka

        Ty neumíš ani češtinu a chceš tady rozdávat rozumy?pochopý se píše pochopí Ty chytráku.

 • Lži TV NOVA Reagovat (21.1.2013 20:15) xxx

  televize nám jen a jen lžou. je zájímavý, že na netu psali že se Fišer jasně přiklonil pro Miloše a na TV NOVA řekli že nepodpoří ani jednoho.. Hlavně že tam nasrali tu krásku Theréze krásně mluvící Něměcky..

 • K úvaze.. Reagovat (21.1.2013 18:32) Luboš

  spoluobčané všeobecně se říká, že Karel svoji nominaci bere jako službu vlasti. já se ale ptám, čí vlasti.. Německu zrušením Benešových dekretů a haněním prezidenta Beneše? Nebo službu Čechám, když jim zatím vše zdražil?

  • Re: K úvaze.. Reagovat (22.1.2013 10:34) Lucka

   Pan Schwarzenberg pouze vyjádřil svůj názor a já s ním plně souhlasím. Neřekl vůbec nic špatného, řekl pravdu.. mimo jiné Zeman s Klausem před několika lety řekli to samé, jen teď to nepřiznají, aby se zalíbili, ale není jim to nic platné.. vyhraje totiž Karel!!!!!

  • Re: K úvaze.. Reagovat (22.1.2013 07:22) jan

   Co Karel zdrazil? Co rekl Karel proti Benesovym dekretum?
   Nejdriv studuj, pak vyjadri nazor!

 • Zeman na hrad Reagovat (21.1.2013 17:18) Jitka

  Já a mí přátelé podporujeme Miloše Zemana.

  • Re: Zeman na hrad Reagovat (24.6.2013 21:31) David

   Ty co volí zemana jsou to ty špatný lidi!!!!!!!
   V dnešní době je to opravdu zkurvený národ za posledních 22 let!!!!!!!!!!

 • Karel Reagovat (21.1.2013 16:33) Miloš

  Já a mí přátelé podporujeme Karla.
  Miloš z Chomutova

 • Všichni neovlivňitelní lidé volí pana Zemana Reagovat (21.1.2013 10:52) Jirka

  Já budu volit určitě MZ, nejsem totiž ten, který by se nechal ovlivňit médiema a ostatními zfanatizovanými lidmi.
  Prý je to dnešní trend, že se volí KS.
  Větší blbost jsem ještě neslyšel!

  • Re: Všichni neovlivňitelní lidé volí pana Zemana Reagovat (21.1.2013 14:39) Kamil

   Ještě jste si nevšiml, že trend je většinou blbina?

   • Všichni neovlivňitelní lidé volí pana Zemana Reagovat (21.1.2013 15:11) Marek

    A blbí lidé, kteří ho volí!!!

 • Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (21.1.2013 07:55) Karlovci Karlovcům

  Děkujeme všem slušným lidem za podporu . Náš čas se blíží. Prosíme, jezte hodně vitamínů, ať nejste nemocní a můžete všichni přijít k volbám. Na našich stránkách vidíte, jak je to důležité.
  Děkujeme Karlovci

  • Re: Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (21.1.2013 14:38) volíme rozumem

   Děkujeme všem lidem, kteří používají svůj vlastní rozum, že volí pana Zemana. Máme příliš svoji zemi rádi, než aby jsme ji předhodili cizákům.
   Děkujeme Zemanovci

   • Re: Re: Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (23.1.2013 04:42) Standa

    Dobrý den, pokud by jste opravdu používali rozum, tak by jste nemohli nikdy volit Zemana. Člověka, který nedodržel slovo když tvrdil, že s Klausem nikdy a pak si uvařili " opoziční smlouvu" a rozkradli naši zemi !!!
    Lidé začněte myslet....

  • Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (21.1.2013 10:37) Jáchym

   Jak víte, že je Karel slušný člověk, to o něm asi moc nevíte, když takto řečníte. Měli by jste si o něm více přečíst, aby jste měli přehled.

   • Re: Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (23.1.2013 04:49) Standa

    Jáchyme, čti a vzdělávej se. Potom třeba nebudeš psát nesmysly.
    Pokud budeš volit Zemana ( pána co rozkradl tuto zem a smetl spoustu afér a závažných kauz pod koberec) tak ti mockát děkuji. Jednoho z těch dvou vyčůránků jsme teď na hradě měli.
    Děkuji všem rozumným lidem, že budou volit pana Karla

   • Re: Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (21.1.2013 11:17) Jéňa

    A jak Vy víte, že není slušným člověkem. Já jej sleduji přes 20let. Mne zaujal hned, jak se po revoluci poprvé objevil na obrazovkách a začal jsem vyhledávat pořady, kde vystupoval. Hlavně mne nadchnul jeho pořad o lese. Karel Schwarzenberg je dobrý hospodář a bude i dobrým prezidentem.

    • Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (21.1.2013 14:52) Jáchym

     A taky jste zapomněl říci, jak dobře umí obejít zákon, když nemohl prodávat ryby, které mohli být nakažené.
     Měl by jste se o něj zajímat více!!!

  • Re: Všichni slušní lidé volí Karla Reagovat (21.1.2013 09:44) Za dost občanů české země

   Pane HRÁÁBĚ jdete do PÉÉRDELE

 • Zeman na Hrad Reagovat (20.1.2013 21:59) ganymedes

  Miloše Zemana budu volit jako menší Zlo z těch dvou, co nám v té volební zmanipulované a zfalšované volební frašce zbyli. KS do měsíce anihiluji jako jasný signál pro NWO A vatican, že jim tímto oficiálně vyhlašuji otevřenou válku na život a na smrt. Pokud na pražský Hrad dosadíte KS, tak za 1, do měsíce bude anihilován a za 2,vy všichni z NWO a Vaticanu s ním :-) NA VŠECHNY SVINĚ SE JIŽ NĚKDE VY VAŘÍ VODA A UŽ TO MÁTE VŠICHNI ZA PÁR !!!!!!!!! VAŠE VLÁDA TÍMTO KONČÍ !!!!

  • Re: Zeman na Hrad Reagovat (20.1.2013 22:03) ganymedes

   TENTO SYSTÉM MUSÍ BÝT JEDNOU PROVŽDY ZNIČEN A VŠICHNI JEHO POSKOCI TOTÁLNĚ ANIHILOVÁNI, ABY SE JIŽ NIKDY NEMOHLI VRÁTIT !!!!!!! MATRIX SE HROUTÍ, Ať ŽIJE REVOLUCE! ZPĚT NA BARIKÁDY !!!POSLEDNÍ BITVA SVĚTLA S TEMNOTOU PRÁVĚ ZAČÍNÁ !!!

   • Re: Re: Zeman na Hrad Reagovat (22.1.2013 12:12) Karel Schw. na Hrad a ne jinak!

    Osvěžte si svou paměť před volbou prezidenta v 2. kole.
    Politické působení Miloše Zemana je spojováno s řadou afér a
    korupčních případů. Před volbami v roce 1996 jednal tajně s podnikatelm Janem Vízkem - podrobněji Aféra Bamberg. Kritizován byl i za výběr nejbližších spolupracovníků, zejména šéfa svých poradců Miroslava Šloufa, politického představitele předlistopadového SSM i KSČ. V roce 1999 vyšlo najevo vydírání správce Štiřínského zámku jeho poradcem Jaroslavem Novotným, který po správci Václavu Hrubém požadoval vyrobení falešných důkazů na bývalého ministra zahraničí Zielence. Ve stejné době bylo zjištěno, že na zámku Štiřín bylo funkční odposlechové zařízení.[26] V květnu 2000 bylo odhaleno, že v týmu poradců tehdejšího premiéra Miloše Zemana vznikl materiál nazvaný Olovo, který měl zdiskreditovat ministryni školství a Zemanovu stranickou kolegyni Petru Buzkovou - podrobněji Aféra Olovo.
    Bylo mu často vytýkáno, že do politiky vnesl nebývalou míru hrubosti a arogance. Známé jsou zejména jeho četné urážky novinářů a politických protivníků, ale i nikdy neprokázaná obvinění z korupce např. na adresu novináře Ivana Breziny nebo bývalého ministra zahraničí Josefa Zieleniece. Za jeho působení byla v roce 1998 uzavřena Opoziční smlouva s ODS, za jejíhož trvání došlo podle dokumentárního filmu Vládneme, nerušit (natočeného dle stejnojmenné knihy Erika Taberyho) k poklesu politické kultury, zvýšení míry korupce, k výhrůžkám a pokusu o vraždu novinářky Sabiny Slonkové).
    Před nástupem k moci Miloš Zeman sliboval snížení úřednického aparátu. V průběhu jeho působení však došlo k navýšení úředníků o 100 %.
    V rámci předvolební kampaně pro prezidentské volby v roce 2013 požádal Zeman o podporu vedení KSČM. Být nejdříve komunistou, potom se s komunisty rozejít, spolupracovat s V.Havlem, zakázat v ČSSD spolupráci s KSČM a nakonec přiběhnout ke KSČM s prosíkem o pomoc, to může udělat jenom pokřivený charakter. Je to něco jako – neznám rozdílu mezi špinavými a čistými penězi (Klaus) – však také má Klausovu podporu.
    Národ je rozdělen na sympatizanty M.Zemana, který každého s jiným názorem ponižuje jako neinteligenta, přičemž každý takový je neotesaný hrubián, podvraťák a koneckonců i lhář. Žádná noblesa! To raději za prezidenta toho, který sice zadrhává pro vadu řeči, je však v zahraničí uznávaný a hlavně nelže a nekrade.

 • Benešovy dekrety Reagovat (20.1.2013 19:44) Martin

  Dr. E. Beneš se dokázal vypořádat se zrádci vlasti kterými byli zejména šlechtici, kteří táhli s fašisty po svém, tj. zmíněnými dekrety.. Pro ho zpětně ten, jehož se to nejvíce týká nazývá válečným zločincem. Uvědomme si, že se sestra pana Karla soudí řadu let se státem o zámek Hluboká a jiná panství. Myslíte si, že člověku v tomhle pokročilém věku jde o něco jiného, než o vrácení majetku? Nebo pro něj tahle krásná země něco znamená? Kdyby ano, něco by o ní věděl. Alespoň slova hymny.. Jo, kněžna Schwarzenbergová nazývá Čechy Švejkovci, já si tak nepřipadám, proto mu nikdy svůj hlas nedám!!!

  • Re: Benešovy dekrety Reagovat (22.1.2013 20:47) honza

   přesně tak prezidentem ČR musí být člověk,který má české zájmy ne německé

  • Re: Benešovy dekrety Reagovat (20.1.2013 20:11) Tomáš

   Chováte se jako mladý pan Klaus a proto Vám odpovím slovy Jana Urbana:
   „Naznačovat, že rodina Schwarzenbergů není česká, a jakoby podléhala nacismu, je nečestné a nízké. A, co je horší, odporuje to známým historickým faktům a pravdě.“

   • Re: Re: Benešovy dekrety Reagovat (20.1.2013 20:56) 1/80k

    A proc nas s nejakym faktem neseznamite?

    • Re: Re: Re: Benešovy dekrety Reagovat (21.1.2013 08:03) Tomáš

     Stačí se podívat např. do WIKIPEDIE: Podpora lidských práv a kancléřství Od mládí podporoval snahy o návrat demokracie do Československa. Po roce 1968, tedy po potlačení „Pražského jara“ sovětskými vojsky, podporoval československý disent. Například založil na rodinném zámku v bavorském Scheinfeldu společně s Vilémem Prečanem Československé dokumentační středisko (archiv tehdy zapovězené literatury – po roce 1989 tuto sbírku věnoval Národnímu muzeu a nyní je uložena v Praze). Od těch dob trvalo také jeho přátelství s pozdějším prezidentem Václavem Havlem. V roce 1984 byl zvolen předsedou Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva, a tuto funkci vykonával do roku 1990. V roce 1989 byl společně s Lechem Wałęsou vyznamenán Cenou lidských práv Rady Evropy.[3]

     10. července 1990 byl jmenován kancléřem prezidenta Václava Havla až do Havlovy abdikace v roce 1992. Jak uvádí na svých webových stránkách, v roce 1992 z funkce kancléře vedl první delegaci OBSE do Náhorního Karabachu po vypuknutí války mezi Arménií a Ázerbájdžánem.[3]

     Stal se[kdy?] členem představenstva Fóra 2000,[23][24] založeného v roce 1996 Václavem Havlem společně s japonským filantropem Jóhei Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny Eliem Wieselem. Je také členem poroty nadace Adalbert-Stiftung Krefeld,[zdroj?] založené již zemřelým německým průmyslníkem Paulem Kleinewefersem, která udílí mezinárodní cenu Adalbert-Preis.

     V roce 2001 založil Respekt institut, o.p.s., institut pro rozvoj občanské společnosti. Zde také do roku 2009 předsedal dozorčí radě.[15] Společnost roku 2012 ukončila svou činnost.[25]

     Nadační a kulturní činnostV roce 1989 pomáhal založit Masarykovo demokratické hnutí, jehož je členem.

     Roku 1999 založil nadaci Bohemiae, která je dnes v likvidaci.[15]

     Od roku 1999 do roku 2004 byl členem správní rady společnosti Centrum pro současné umění – Praha, o.p.s.[15]

     Mezi lety 2004 a 2006 byl členem správní rady Musea Kampy – Nadace Jana a Medy Mládkových.[26] Také byl spoluzakladatelem Knihovny Václava Havla, o.p.s. V letech 2004 až 2010 byl také členem správní rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.[27]

     Od roku 2009 je členem správní rady institutu Vladimíra Dlouhého Prague Twenty, o.p.s.,[15] který pořádá vzdělávací akce v oblasti politiky, společenských věd a kultury.

     Ve dnech 5.–8. června 2008 se zúčastnil v Chantilly ve Virginii v USA zasedání tzv. klubu Bilderberg (anglicky Bilderberg Group). Byl proto interpelován poslanci z KSČM a ČSSD, kteří po něm požadovali vysvětlení důvodu a financování jeho účasti.[28] V roce 2012 potvrdil, že byl na konferenci Bilderberg pozván celkem dvakrát, ale upozornil, že pouze jako soukromá osoba. V rozhovoru uvedl, že se jedná o klasickou konferenci ve formátu přednášek významných odborníků.[29]

     Také se účastnil zasedání Trilaterální komise.[kdy?][zdroj?]

 • Jezevec na hrad? Reagovat (18.1.2013 23:01) xxx

  Je mi líto, že v této zemi stále ještě je tolik lidí, kteří podporují komunisty a tím nepřímo i jejich vyvoleného Jezevce. Je to bezcharakterní levicový imbecil, nemluvě o jeho zásobách alkoholu ve spíži a obleků, pamatujících ještě soudruha Gottwalda. Z tohoto (pravděpodobně) člověka se chce každému, kdo nepožil methylalkohol, zvracet, protože už jen pohled na to, čemu pan Zeman pravděpodobně říká hlava, je něco, čeho by se raději každý měl vyvarovat.

  • Cizinec na hrad? Reagovat (20.1.2013 18:46) Petr Liberec

   Lidé zlatí, doporučuji všem, co chtějí volit Karla, ať se neprodleně podívají do zrcadla a v jeho odraze uvidí zrádce vlasti. Co jste lidé hluší? Vy neslyšíte, že ten člověk hájí zájmy všech okolo, jen né nás, že nezná nic z české ústavy a neumí ani hymnu? Nemluvím o tom, že je už senilní.. To pozorný občan zjistí sám.. Kdo volí Karla není Čech, ale zrádce vlasti.. Zamyslete se.. Volte menší zlo pro vlast..

   • Re: Cizinec na hrad? Reagovat (22.1.2013 12:09) vlastenec Scwarzenberg

    PhDr. Václav Rameš, archivář
    Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

    Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v
    posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o
    kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně
    interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují.
    Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života,
    ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu
    účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli
    konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk
    Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví
    vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté.
    Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos.
    Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom
    zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to
    měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom,
    že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti,
    logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat
    Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v
    cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s
    námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A
    mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat
    historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami.
    Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si
    historii pro své účely. Často marně.
    V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního
    kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v
    jejich nejtěžších dobách. Spolu se svými přáteli inicioval jak
    "deklaraci české šlechty" z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi
    Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako
    vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké
    době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat
    národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacisty ihned zabaven. Na jeho
    majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou
    zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou
    válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru války zabránil
    ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla
    neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích.
    Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem
    generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a
    dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před
    příchodem nacistů emigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě
    zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že
    jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním
    dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce
    Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny,
    ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké
    veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji.
    Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.
    K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze
    toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k
    německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z
    toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to
    česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a
    švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.
    Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně
    diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat
    občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto
    výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho
    úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu
    paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla
    Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb.
    PhDr. Václav Rameš, archivář
    Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

  • Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 09:35) Jana

   Pořád lepší jezevec z ČR než cizinec!!!

   • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 20:42) Šárka

    Paní Jano a jste si jistá, že pan Karel S. není v zemi kam podle Vás patří také považován za cizince? A pokud ne, kde je tedy jeho místo?

   • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 17:29) Tomáš

    Já jsem Dienstbierovec, ale ve 2. kole to hodím Milošovi Zemanovi. On byl v naší zemi v dobách zlých i dobrých a má sociální cítění. je to Čech s velkým Č a za jeho premiérování udelal i pozitiva.

   • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 10:34) Alice

    A to proč? Je přece velmi zdravé mít světovější spektrum pohledů. Myslím, že je daleko horší zůstat malý ve své malosti.

    • Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 16:07) Jana

     Protože pan Schwarzenberg hájí pouze své zájmy a zájmy svých členů ve spolku Bilderbergu, proto! Ale Vy o tom asi nic nevíte, jak se zdá?

     • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (20.1.2013 08:50) UFO

      Určitě se lepší vyrovnám s tím, když vím, než když nevím a pak se divím. U pana Zemana se stále jen divím, protože nevím.

      • Jezevec na hrad? Reagovat (20.1.2013 10:27) Kája

       Tak aby jste se pak nedivil ještě víc!!!

     • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 20:51) Bára

      A vy to co víte, víte opravdu na 100%??

      • Jezevec na hrad? Reagovat (21.1.2013 09:29) Kája

       UFO neví, pořád tady jen něco kecá, ale zatím jsem od něj neslyšel žádný konkrétní argument. Jen kalí vodu.

       • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (21.1.2013 10:29) UFO ví, že bude volit Karla

        A jeden argument za všechny. Nechci patřit k těm, co si tady ulevují svým komplexům.

        • Jezevec na hrad? Reagovat (21.1.2013 10:44) Hanka

         To je argument jako sviňa!

  • Jezevec na hrad? Reagovat (19.1.2013 09:31) Honza

   Jen podporujte tuto Nečasovu vládu spolu s Kalouskem, abychom se měli ještě hůře.
   Hurá do toho!!!
   Kalousek s Nečasem se na to třepou!

   • Re: Jezevec na hrad? Reagovat (20.1.2013 18:03) Květa P.

    Já se třepu z Vás, ale strachy.:-D

 • Zajímavé sovislosti o Karlovi a jeho motivaci... Reagovat (18.1.2013 21:24) Martin

  Doporučuji k přečtení jak příznivcům tak odpůrcům. http://www.fragmenty.cz/iy099924.html

 • Něco o panu Zemanovi Reagovat (18.1.2013 15:52) Adam

  Neustále se zde mluví jen o opoziční smlouvě spojené s panem Zemanem, tak bych chtěl zmíňit také pozitiva, která nám za doby jeho vlády přinesl. Zde malý výčet:
  MZ byl úspěšným předsedou vlády ČR v nelehké době konce 90. let a počátku nového tisíciletí. Zemi převzal ve složité situaci, kdy na rozdíl od dneška Evropa vesměs solidně ekonomicky rostla, avšak v ČR jsme zažívali první výraznou krizi ekonomiky od vzniku samostatného státu. HDP ve stálých cenách klesl v roce 1997 o 0,9% a v roce 1998 se opět snížil o 0,2%. V následujících letech se podařilo obnovit ekonomický růst, v roce 1999 dosáhl růst HDP +1,7%, v r. 2000 +4,2%, v r. 2001 +3,1% a konečně v r. 2002 +2,1%.
  Značnou zásluhu na obnovení kondice české ekonomiky měla úspěšná aktivita vlády na podporu investic založená na systému investičních pobídek. Zde zdůrazňuji, že tato pravidla, běžná v celém vyspělém světě, podporovala veškeré přímě investory, kteří splnili předepsaná kriteria, především tedy minimální velikost investice. Díky silnému přílivu těchto investic (logicky v podkapitalizované zemi zejm. zahraničních) v následujících cca 5 – 7 letech vnikla v ČR robustní zejm. průmyslová základna, díky níž si dodnes česká ekonomika vede velmi dobře.
  MZ a jeho vláda připravili a realizovali privatizaci a s tím spojenou restrukturalizaci velkých polostátních bank. Mimo jiné díky tomu a díky tehdejšímu jistě bolestivému oddlužení těchto bank máme dnes patrně nejzdravější bankovní sektor v Evropě.
  Dokázal se vehementě postavit za energetickou suverenitu ČR. Přes tuhý odpor zejm. Rakouska dokázal prosadit dobudování a spuštění JE Temelín.
  Za vlády MZ se Česká republika stala plnoprávnou členskou zemí NATO a byly de facto ukončeny přístupové rozhovory vedoucí k našemu členství v EU. Pokud někdo hovoří o nejasné zahraničně politické orientaci MZ, nemá asi především jasno ve své vlastní orientaci.
  MZ je mimořádně inteligentní a vzdělaný muž, ekonom, státník. Člověk, který se skvěle orientuje v politickém řemesle a složitostech dnešního světa ať už jde o domácí politiku či zahraniční vztahy. Člověk pevných zásad a přesvědčení. Současně vlastenec a bytostný demokrat.

  • Re: Něco o panu Zemanovi Reagovat (24.6.2013 21:35) David

   Ekonomika nesmí už vyrůst, co budeme dělat.
   Ekonomika se musí změnit zpátky k nejlepšímu, jako to bylo v 90.letech.

  • Re: Něco o panu Zemanovi Reagovat (22.1.2013 12:07) Urban

   http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw
   VIDEO: Chartista Urban sčítá Zemanovy kauzy. Milošku, žaluj mě, vzkázal
   19. ledna 2013 15:50
   Chartista, disident a novinář Jan Urban natočil klip, v němž vypočítává hříchy z doby vládnutí Miloše Zemana. Připomíná mu řadu případů včetně IPB, bamberské aféry, špionážních kufříků či Sevapharmy. "Jestli něco z toho není pravda, tak mě, Milošku, žaluj," vyzval Zemana.
   Jan Urban se na prezidentského kandidáta Miloše Zemana obrátil ve familiárním tónu, protože, jak sám říká, znají se 24let.
   "Pavel Rychetský třeba v knize, kterou teď vydal, píše, jak si tvůj kamarád Mirek Šlouf dokázal říct o sto milionů při privatizaci Českéspořitelny. A jak jste přes vládu jmenovali takzvané "strejčky", svoje lidi, do státních podniků. Asi taky zadarmo," pouští se do Zemana Urban.
   Pokračuje v ostrém tónu, zatímco má před sebou rozložené cedule s řadou případů z minulosti: Mostecká uhelná, Český dům, dálnice D47, deblokace ruského dluhu, Olovo, Sevapharma ...
   U té se zastavuje. "Zprivatizovali jste ji za 50 milionů, usnesení připravoval kdo jiný než Mirek Šlouf. Koupil ji jeho kamarád,fotbalovýpodvodník Jan Gottwald. Jen pozemky měly cenu přes miliardu, Gottwald nesplnil žádné podmínky, které jste v usnesení měli a Česká republika přišla o vlastní výrobu vakcín a sér a od té doby se musí dovážet ze zahraničí. Obratem ruky ten pozemek prodal za 350 milionů firmě Sekyra Group. Dnes má ten projekt hodnotu 1,5 miliardy. Zhodnotit 50 milionů na 1,5 miliardy, to nejde bez korupce, Miloši, jestli si rozumíme," říká.
   Úředníky Zemanovi dělala jen "parta Šloufových kamarádů", pokračuje Urban a zmiňuje například Zemanova "osobního tajemníka Jana Heřmana, dříve okresního tajemníka OV KSČ naPraze4" či "usvědčeného pomlouvače a vyděrače Jaroslava Novotného a specialistu ÚV SSM na propagandu Vratislava Šímu".
   "Buď jsi o tom, Miloši, jako premiér věděl a to by bylo strašné. Nebo jsi o tom nevěděl, ale pak jsi 'hlópé jak ondatra v říji'," jak se říká na Moravě. V žádném případě ale nemůžeš být prezidentem. A jestli cokoliv z tohohle nebyla pravda, tak mě, Milošku, žaluj. Ale na to ty nemáš odvahu," uzavírá Urban.
   Mluvčí Zemanovy kampaně iDNES.cz Hana Burianová řekla, žecelouvěc nechají bez komentáře. "Je to názor jednoho člověka a každý člověk má na vyjádření svého názoru právo," uvedla Burianová. Podle ní je situace stejná jako v případě videa herce Tomáše Hanáka (na spot se podívejte zde). "Na něj jsme ale reagovali a to z toho důvodu, že z jeho strany zazněla žádost o vysvětlení," doplnila Burianová.
   Zda viděl Urbanovo video Miloš Zeman, Burianová neví. "Video jsem mu předala, aby se na něj v průběhu víkendu podíval, takže uvidíme, zda se k tomu na začátku příštího týdne vyjádří," doplnila s tím, že případné právní kroky včetně žaloby jsou čistě na Miloši Zemanovi.
   Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw

  • Re: Něco o panu Zemanovi Reagovat (18.1.2013 21:41) Puňťa

   Bytostnému demokratovi Zemanovi soud prokázal, že lhal.
   Bytostný demokrat prodával ministerská křesla "nastojato", před volbami v BAmberku.
   Bál bych se, že bude prodávat milosti a amnestie jako Klaus, jsou stejná krevní skupina.

  • Re: Něco o panu Zemanovi Reagovat (18.1.2013 19:00) Super ekonomický rozbor

   Čili podle vás je těžší odolávat krizi, když se týká jen státu, který je obklopen ostatními státy, které solidně ekonomicky rostou? A my jsme teď v daleko výhodnějším postavení, protože je krize a to mnohem silnější v celé Evropě? Úžas

 • Menší zlo Reagovat (18.1.2013 09:29) Delfín

  I když jsme nevolili ani jednoho,budeme volit menší zlo.Tedy ing Zemana.Protože si nedovedeme představit proslov ČESKÉHO prezidenta a pod tím ČESKÉ titulky.

 • Zeman na Hrad Reagovat (18.1.2013 00:55) Franta

  Všem, kdo sledovali debatu s Moravcem : Tak a je to tady, Jeho jasnost Karel popřel platnost Benešových dekretů. Beneš byl dle něho válečný zločinec, hrůza aby se stal presidentem !

  • Re: Zeman na Hrad Reagovat (19.1.2013 09:29) UFO

   Hrůza je to, že než byste uznal pravdu,jste raději hluchý.

  • Re: Zeman na Hrad Reagovat (18.1.2013 21:46) Puňťa

   Přehraj si záznam. Karel řekl, že již neplatí, ne že nikdy neplatily a nebo že by se měly zrušit. A co vytýkal našim dědům je, že se v několika případech chovali v německým ženám a dětem jako naciste k našim a že jsme vyštvali ze své země i antinacisty.
   Je třeba sledovat, co řečník říká, ne jak jeho slova vyloží protivník (mimochodem dost prolhaný).

   • Re: Re: Zeman na Hrad Reagovat (20.1.2013 18:08) Luboš

    tak, tak, souhlas.

 • Budu volit pana Zemana Reagovat (16.1.2013 21:58) Jitka

  Já budu volit pana Zemana, protože si nedovedu představit, že by byl prezident České republiky pan Schwarzenberg. Už jen proto, co se v současné politice děje a jaké zákony se schvalují. Jelikož mám rodinu a musím ji živit, vím, že dnešní situace není vůbec lehká a tato vláda mi to čím dál více stěžuje. Tato vláda je hlavně pro bohaté a ostatní vrstvy lidí jsou jí lhostejné. Mně ani nepřekvapuje, že mnoho mladých lidí (studenti) volí pana Sch., protože oni sami ještě nemají rodinu, většina je ještě podporována od svých rodičů a nevědí, co to je, sami vše financovat a hlavně živit své děti.
  Pan Sch. sice nemůže za to, že má vadu řeči, ale už proto bych na jeho místě nekandidovala, protože když ho poslouchám, tak mu skoro nerozumím a musím napínat uši. Takže si myslím, že by byl hlavně pro smích, třeba u novoročního projevu. Ale to ať posoudí každý sám. Ani ty jeho přivřené oči jako by spal, moc dobrý dojem nedělají.
  Věřím, že pan Zeman bude lepším prezidentem než jeho protivník:)))))))

  • Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (18.1.2013 21:48) Puňťa

   Až bude Miloš poučovat zahranicní novináře, jací jsou hnůj a póvl a debilové, to se Vám bude také líbit? To raději ať vše prospí.

   • Budu volit pana Zemana Reagovat (19.1.2013 18:49) Petr

    Pan Zeman je skromný člověk narozdíl od pana Schwarzenberga, který už má nahrabáno a pořád mu to nestačí.
    A kdyby jste věděl, jak se pan Karel vyjadřuje o obyčejných lidech, tak by jste se divil.

    • Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (19.1.2013 19:12) UFO

     Nevím, jak jste na to přišla, že je pan Zeman skromný člověk. Skromnost vypadá jinak. Od ní má pan Zeman hodně daleko.

   • Budu volit pana Zemana Reagovat (19.1.2013 18:43) Jan

    Pan Zeman nikoho poučovat nebude, jenom se brání, protože deník SME o něm uvedl nepravdivé údaje. Pokud se stane prezidentem, žádnému rozhovoru se ze slovenských i jiných médií nebrání, kromě deníku SME, což je logické!

  • Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 07:35) Ivoš

   Paní Jitko, právě proto, že máte rodinu, měla byste myslet na budoucnost svých dětí.
   Největší dluhy tady nadělaly vlády Zemana a jeho následníka. Poslední vyrovnaný rozpočet byl Klausův, ale opoziční smlouvou dovolil následným vládám skoro všechno rozkrást. Pokud budete volit další zadlužování, co budou vaše děti dělat? Budou se mít ještě hůře.

   • Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 11:29) Jitka

    Pane Ivoši,ještě bych chtěla dodat k Vašemu příspěvku , že pokud bude tato vláda pokračovat v tom, co dělá, tak skončím se svými dětmi někde pod mostem, kde nás zapíchne třeba jeden z amnestovaných věznů, takže žádná budoucnost mých dětí nebude.

    • Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (19.1.2013 21:08) Květa P.

     A nebo by Vám také mohl ublížit i jiný z odsouzených, který se díky přeplněným věznicím do žádné z nich nedostal. Mnoho jich prý čekalo pokud pan prezident říkal pravdu na výkon trestu na svobodě, to měl předem i ověřené a to bylo prý také přes 6000 lidí. Média to ale bohužel zveřejnila co jsem viděla jen jednou.:(

   • Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 11:22) Jitka

    A co dělá tato vláda, zadlužuje naši zemi dále, místo toho, aby dluh klesal, tak už je kolem 160 000 Kč/osobu z původních 120 000Kč. Proč si vláda zvíšila o Vánocích platy, když ostatním bere a pořád chce snížit dluh ČR. To už je do nebe volající.
    Vám se líbí, co tato vláda dělá: vysoká nezamněstnanost, zvýšení DPH, zdražení potravit a ostatních věcí, církevní restituce, důchodová reforma, školné, Nečasova vláda ekonomicky likviduje rodiny s dětmi a další. Za toto má také zodpovědnost Karel Schwanzerberg, člověk, který ani nežil v ČR.
    Raději dám hlas člověku, za jehož vlády republika prosperovala, a měla jsem se lépe, než teď, a tím je Miloš Zeman.

    • Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 11:33) Ivoš

     Vy jste se měla za Zemana lépe? Tak to budete mít nějakou vážnou chorobu.

     • Budu volit pana Zemana Reagovat (18.1.2013 09:00) Jitka

      Mám vážnou chorobu z této vlády!!!

      • Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (18.1.2013 09:11) UFO

       To bude tím, že volíte Zemana.

       • Budu volit pana Zemana Reagovat (18.1.2013 10:49) UFO

        UFO, vrať se do vesmíru!!!

     • Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 15:57) li

      Možná má paní vážnou chorobu, možná ne ale vy jste určitě vůl.

     • Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 12:47) Líba

      Bylo podstatně levněji, byla menší zadluženost a bylo méně nezaměstnaných,

      • Re: Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 18:19) něco ze statistiky

       Vývoj dluhu – statistický úřad:
       Vyrovnaný rozpočet končí v roce 1997, kdy končí Klausova vláda. První deficit - 1,5 % nastoluje vláda Tošovského. Nejvyššího schodku dosáhla vláda Topolánka v roce 2009 - 5,5% . Druhého nejvyššího deficitu dosáhla vláda Fišerova v roce 2010 a to -4,9%. Třetího nejvyššího schodku dosáhla vláda Zemana na svém konci s vládou Špidli v roce 2003 - 4,3%. !!! Ale pozor, tady je důležitý právě ten rok 2003. Protože s dluhem souvisí úroky a ty samozřejmě ovlivňují hospodářský výsledek vlád nadcházejících a proto deficit v roce 2011 ve výši - 3,1% můžeme opravdu brát za úspěch této současné vlády, zvláště, kdyže víme, že deficit za rok 2012 je zase ještě nižší.

      • Re: Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 13:36) Lenka

       Ani jedno není pravda. Zjistěte si jaké byly platy a jaká je inflace. Zadluženost byla snadno nižší, když Zeman převzal vyrovnaný rozpočet a začal zadlužovat stát až on. Nezaměstnanost byla menší, ale zjistěte si proč. Dnes její míru udává také fakt, že mnoho lidí nechce vzít práci, která je jim nabízena a raději berou podporu.

       • Re: Re: Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 18:05) li

        Všechno je pravda, já si to taky zjišťoval.

   • Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 10:33) Ludmila

    Pane Ivoši, pokud budeme volit pokračování tohoto svinstva, co se děje a to jest, volit knížete. Ty děti se nebudou mít hůř, ony se totiž nebudou mít vůbec.

    • Re: Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 11:35) Irena

     Stašte si koho chcete, já volit Zemana v žádném případě nebudu.

     • Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 13:48) Jitka

      Pokud vím, tak zde vyjadřujeme své názory a nikoho nezastrašujeme.
      Pouze jsem řekla, že jsem se za Zemanovi vlády měla lépe a na tom si trvám, teď obracím každou korunu, abych vyšla a neskončila někde pod mostem.
      Bohužel, ten kdo nemá děti to nemůže pochopit.

     • Re: Re: Re: Re: Budu volit pana Zemana Reagovat (17.1.2013 12:48) Líba

      Volte koho chcete, to je vaše právo a nenechte se zastašit.

 • poradce Zemana Z.Š a očitý svědek Reagovat (16.1.2013 15:33) občan

  Zabíjačka pro Miloše a nebo jak je to s reprezentováním České republiky
  Sir Russel - Johnston přijel do rozpálené letní Prahy na oficiální návštěvu vůbec poprvé. Kdybyste tenkrát míjeli jeho lordstvo na vycházce po Karlově mostě, nenapadlo by vás, ze se matkou měst právě kochá předseda Parlamentního shromáždění Rady Evropy! Křepký Skot s párem bílých vlasů, které se z úctyhodné pleše vzdorovitě ježily k nebi jako nostalgická připomínka někdejší bujné kštice, se v neutrálním klubovém obleku mohl klidně vydávat za účastníka zájezdu edinburghských seniorů. Přeci jenom ale tomuhle dojmu něco chybělo: tradiční kilt nebo aspoň typická žokejka se zeleným štítkem proti úžehu. A přebývala tu zase ochranka a okolo houf novinářů. Praha byla totiž, součástí Johnstonova navýsost důležitého politického turné po Evropě, na němž se musel setkat i s českým ministerským předsedou.
  Terasa Hrzánského paláce byla v tuhle dobu jedna velká výheň, teploměr tu ted' ukazoval okolo neuvěřitelných třiceti stupnu ve stínu. Tohle už pro mě fakt není, bručel v duchu číšník Císař ze Strakovy akademie, když se lopotil s obřím slunečníkem, který ne a ne rozevřít nad prostřeným stolem. ,,Debilní patent!" frflal. Od utaženého motýlku mu pod kosili stékaly čúrky potu. Vedoucí Hance už stokrát pohrozil, že s tou nádeničinou definitivně praští, ale oba věděli své. Pes, který štěká, totiž nekouše. Hráli tuhle hru už pěknou řádku let! Kolik dobrot za tu dobu spořádaly všechny ty ,,vipky", které obsluhovali, a kolik toho vypily? To by snad nikdo nedokázal ani spočítat, hektolitry, potoky, řeky chlastu! Dneska se tu ale bude nějakýmu anglánovi, premiéru Zemanovi a těm jeho prďolům podávat sorbet a čerstvé ovoce. Chvilku sice uvažovali o domácí tlačence a bůčkovém nářezu, aby udělali premiérovi radost, ale z protokolu a z ministerstva zahraničí jim to natotata zatrhli. Vzkázali, ze ten britský aristokrat je totálně chabrus na žaludek a nemusel by takový zážitek v tech vedrech vůbec unést. Přesně v jednu přerušili jeho úvahy bouchači z epizody, jak si říká předvoj premiérovy policejní ochranky s profesionálním ochutnavačem v čele. Panu Císařovi odjakživa připadali jako z detektivky, černé brýle, na hlavách většinou ježky a'la kartáč a bouchačky schované v podpaží saka.
  V uchu všudypřítomné sluchátko a u huby mikrofonek, se kterym chodili snad i spát! Od dob Říma se zase tak moc nezměnilo, jen móda, technika a vladaři. Teď na place koštovali socanům šampaňské a jahody, ušklíbl se číšník. O půlhodinu později sem krokem brontosaura vstoupil Miloš Zeman s doprovodem. Hned za ním poslankyně Štěpová s kabelou, která si úctyhodnými rozměry nezadala s vodáckym vakem. Poslankyně tehdy šéfovala stélé delegaci právě v Parlamentnim shromáždění Rady Evropy.
  Číšník donesl oběma proslulým kuřákům masivní broušený popelník, který hned začali vrchovatě naplňovat. ,Jak dlouho to má, proboha, trvat? A kterej idiot to v tom horku naplánoval zrovna sem? To jsme se mohli setkat rovnou v sauně!" obrátil se namíchnutý premiér na Štěpovou. Byla to právě ona, kdo vymyslel tuhle schůzku, místo ale naplánoval premiérův protokol. Mladík s růžovou kravatou, který sem nastoupil teprve nedávno, si ted' rozpačitě odkašlal a uhnul před Zemanovým rozzuřeným pohledem. ,,Nebude to tak hrozný, Miloši, je to samozřejmě celý na tobě. Ale aspoň tričtvrtěhodinka by mi bodla," zažadonila poslankyně. Chlapácký zástřih, lehké šaty s dalmatinskými puntíky a pohodlné ortopedické lodě, ze kterých se klubaly palce s otřískanými zbytky laku, byly pro každou ženskou v tomhle vedru hotové terno. Když konečně dorazil sir Russel - Johnston, dostoupil sluneční žár vrcholu. Po uvítacích formalitách zasedli oba politici bok po boku do proutěných křesel pod slunečníkem a mlčky usrkávali sorbet. Miloš Zeman si k němu zapálil cigaretu, která v tom horku zavanula jako tornádo z mamutí řitě. Doživotní peer, zarytý sportovec a bývalý prezident klubu pozemního hokeje Edinburghské univerzity se z toho zuřivě rozkašlal
  a sorbetem si přitom potřísnil klubovou kravatu. Na lyse hlavě mu vyskočily obří krůpěje potu. Zeman jako by tu aristokratickou přecitlivělost ani nevnímal, začal svému protějšku ukazovat na stověžaté pamětihodnosti všude okolo. Po deseti obdivných ,,nice!" a patnácti užaslých ,,very nice!" se dostali k politickému rokování. První si vzal slovo Miloš Zeman. Aniž se ke Skotovi natočil, s očima upřenýma do špice slunečníku odehrál svůj monolog. Po pěti minutách se jeho pohled vrátil z evropských výšin zpátky na stul a nastalo trapné ticho. Předseda Johnston pokýval zasvěceně hlavou a jako by na horizontu hledal inspiraci, zahleděl se pátravě na polední Prahu pod námi. Jeho dramatická předehra byla dokonalá, na Zemana se nepodíval také ani na vteřinu. Pak vystřihl z paměti zdvořilostní miniprojev a na jeho závěr pochválil Štěpovou a sorbet. Tatatabum a šmytec! Z doprovodu nikdo ani nepípl, lordův tajemník Gruden ani Zemanův tajemník Herman na to neměli vůbec pomyšlení. Po celou tu dobu se smažili na slunci na předem přesně označených místech, která byla v tuhle hodinu už dávno mimo chladivý stín slunečníku. Protokol je protokol! Zahraničněpolitická sláva, o jejíž významnosti se později psaly nabubřelé palcové titulky, byla za deset minut definitivně odbyta bez jediné konkrétnější věty. Srdce Evropy tlouklo nevzrušeně dál bez jakékoliv změny a v rytmu starého kontinentu. Ve zbývající půlhodině delegace z nudy pojídaly ovoce, karlovarské oplatky a k nim připíjely podle libosti vídeňskou kávu, šťávu z čerstvě vymačkaných citrusů a studené pivo. Vzrušené politické debaty o evropské budoucnosti neměly v tomhle horku ani tu nejmenší šanci!
  Zato paní poslankyně předla spokojeností jako chundelatý kocour. Ve Strasburku byla vábivě volná funkce náměstka generálního tajemníka Rady Evropy a v ČSSD platila Štěpová ještě pořád za evropského experta.
  Blýsknout se před lordem podporou vlasti v podobě přátelství ministerského předsedy bylo doslova k nezaplacení. Když požádala číšníka, aby jí do staniolu rychle zabalil nenakousané tropické ovoce, opustila s naditou kabelou a plna euforie Hrzánský palác. ,,A diky za všechno, Miloši!" políbila na rozloučenou Zemana. U tiskové konference být už nepotřebovala. Co ale určitě potřebovala, bylo oběhnout pár vlivných přátel s konexemi v Bruselu. Miloš si otřel tvář. ,,Chlapi by se líbat neměli!" otřásl se, když zmizela za rohem, a odešel vstříc novinářům. ,,Byla to užitečná a pro Českou republiku zásadní schůzka. Detailně jsme na ni prodiskutovali přistupování k systému stosedmdesátičtyř smluv, a pokud to těm z vás, kdo jsou aspoň trochu inteligentní, o čemž ovšem u novinářů pochybuji, něco říká, tedy Tarschysův a De Velův seznam," ani se na tiskovce nezačervenal Miloš. Tomu žurnalistickému hnoji je to tak jako tak cizí! ,,Máme před sebou ještě spousty práce pro společnou budoucnost v Evropě, tak brzy nashledanou, milý příteli!" poplácal před televizními kamerami po zádech o dvě hlavy menšího Skota. Johnstonovi sklouzly brýle až na špičku nosu a stařec pod Zemanovým hospodsky důvěrným gestem zavrávoral. ,,Souhlasim s panem premiérem Zemanem, v techto důležitých rozhovorech budeme určitě pokračovat," zaskřehotal a vybalancoval premiérovu fyzickou náklonnost. ,,Mají zásadní význam pro naší spolupráci nad dílčími oblastmi, které rada monitoruje. Děkuji panu premiérovi za opravdu vyčerpávající (!) diskuzi a užitečné náměty. Po tvrdé práci se ted' už ale velmi těším na prohlídku vaší půvabné Prahy. Brzy nashledanou, drahý Miloši!" opáčil diplomaticky lord, nastoupil do klimatizované limuziny. Dětinsky zamával. Fotoblesky reportérů cvakaly jak o závod. Měl toho ještě moc na práci (!), čekala ho projižďka historickou tramvají, návštěva obrazárny, sorbet u dalších pěti papalášů podobného formátu a když po nich zůstane jakžtakž v kondici, pak ještě vyjet na Karlštejn. Zato Miloše Zemana očekávaly na úřadu vlády domácí jitrnice, hořčice s křenem a chlazena plzeň. ,,Abyste si spravil chut' po těch fujtajkslových ovocných srágorách, pane premiére!" otřásl se soucitem pan Císař, když před Zemana nakonec položil zabíjačku naservírovanou na exkluzivním porcelánu. Místo tradičních špejlí z jelit trčela párátka s vlaječkami Evropské unie! Číšník se na stará kolena překonával, pachut' nudného dopoledne byla ta tam. ,,S tímhle nás tam vezmou určitě dřív, věrný příteli!" pochválil ho Miloš Zeman a s vášnivou chutí se zahryzl do pravého českého jelita. ,,Sloužím vlasti!" zaslechl už daleko za dveřmi nabroušené zahuhlání.


  • Re: poradce Zemana Z.Š a očitý svědek Reagovat (17.1.2013 12:50) Libor

   Do kterého deníku, píšeš, tady ty bajky?

 • Další důvod, proč Zeman NE Reagovat (16.1.2013 15:16) Petr Minařík

  Miloš Zeman přebral vládu po Václavu Klausovi a měl možnost změny: rozhodl se pro kontinuitu, a co více, dokonce pro spolupráci maskovanou opoziční smlouvou. Není důvod si myslet, že Miloš Zeman nepřevezme otěže od Václava Klause a bude se chovat jinak. Sám by nejspíš odpověděl bonmotem, že starého psa novým kouskům nenaučíš.

 • Vládneme, nerušit Reagovat (16.1.2013 11:10) Petr Kvákal

  http://www.youtube.com/watch?v=eW9uOwIA6Sk

 • Po šílené amnestii už žádného prognostika do čela Reagovat (16.1.2013 10:50) Moravák

  Karel Schwarzenberg je i přes svou vadu řeči A VĚK uznávaným politikem ve světě. USA pověřily českou diplomacii zastupováním v záležitostech kolem Syrie. Oproti tomu M.Zeman už se nechal slyšet, že nebude mluvit se slovenskými novináři. Na Slovensku o M.Zemanovi vyšel článek v SME, který je pravdivý. Podobný názor mají i polští novináři.

  Na post prezidenta nepotřebujeme ekonoma, prognostika, dramatika, spisovatele, herečku, malíře a nebo potetovaného hudebníka, i když mají mou úctu a jsou to významní a chytří lidé a umí často i zajímavě promluvit před kamerou. Na post prezidenta potřebujeme zvláště nyní VYNIKAJÍCÍHO DIPLOMATA, KTERÝ PROKÁZAL VÝSLEDKY UŽ NYNÍ. NA ŽÁDNÝ EXPERIMENT NENÍ DOBA!

  • Re: Po šílené amnestii už žádného prognostika do čela Reagovat (17.1.2013 12:52) pepa

   Na post presidenta potřebujeme, huhlacího rakušáka.

  • Re: Po šílené amnestii už žádného prognostika do čela Reagovat (17.1.2013 12:51) huhu

   Vše co se píše na slovvensku je pravdivé, jen u nás se lže.

Unaveni politikou?

Odpočiňte si a dopřejte svému namáhanému tělu kvalitní zdravotní matrace za jedinečné ceny.

Nabídka práce

Národ sobě vyjadřuje názor