Diskuze na téma "Souhlasíte s vyznamenáním bratrů Mašínů?"

Přidat nový příspěvek.
78
 • Cesky revolucionar a hrdina Reagovat (25.8.2011 13:13) Vlasta

  Dobrej nazor nize, vyznamenal by prej lidi, kteri vodili "pres caru" a nechali si za to platit...Presne takhle vypada cesky pohled na hrdinstvi...

 • Stydím se Reagovat (24.8.2011 21:59) Zdenda

  Stydím se za svého premiéra, ministra obrany a celou vládu. Vražda spoutaného a bezmocného nepřítele není hrdinstvím, ale zbytečnou vraždou. Nejsme národ zbabělců, hrdinové byli, vodili přes čáru, šířili "protistátní" materiály, apod, riskovali kriminál, ty nevyznamenáváme neglorifikujeme. Vrahy ano!

  • Re: Stydím se Reagovat (29.8.2011 11:09) Eva

   souhlasím s Vámi,též se stydím.A dokonce se stydím,že jsem Češka.

   • Re: Re: Stydím se Reagovat (22.9.2011 00:22) Zdenda

    Ó to ne! Nestydím se, že jsem Čech, ještě stále máme být na co hrdí. Jen na to zapomínáme jako na samozřejmost.

 • Odvaha se v Cechach neuznava Reagovat (24.8.2011 19:40) Petr

  Priklanim se k tem, kteri vyznamenani bratru Masinu podporuji.Z toho co zde ctu je mi jasno a bohuzel i smutno, cesky narod je asi opravdu zbabely.

  • Re: Odvaha se v Cechach neuznava Reagovat (25.8.2011 19:51) kolemjdoucí

   Vysvětlení pro Vás:Činy Mašínů v ČSR:Podpálili 7 stohů,vystřelili oko místnímu hasiči,jednoho příslušníka SNB podřízli svázaného a omámeného,druhého ubili,v zápase o pistoli zavraždili pokladníka.Toť vše.Ten kdo je vyznamenává(Topolánek, Nečas)je stejný grázl jako oni

  • Re: Odvaha se v Cechach neuznava Reagovat (25.8.2011 14:30) Alena

   Moc prosím,vysvětlete mi,čím je podle vás náš národ zbabělý.Tím,že si nás většina myslí,že při útěku naprosto zbytečně vraždili?
   Víte kolik nás "zbabělců" emigrovalo a bez vražd bezbranných?
   Pokud se tato událost považuje, jako boj s komunisty,víte jak právě za tento názor se na náš národ teď dívají okolní státy?
   Hrdinkou je pro mě třeba paní Kamila Moučková,ta byla odvážná a nebudu jmenovat mnoho dalších.Ale Mašíni?A co pro nás tedy konkrétního -dobrého- vykonali? Nějak v tom nemám jasno.
   Děkuji.

 • Vraždí vrahové... Reagovat (23.8.2011 00:26) Pavel

  Mašíni utíkali, jako mnoho jiných. "Proslavili" se jen ZBYTEČNOU A ZBABĚLOU VRAŽDOU SVÁZANÉHO ZNEŠKODNĚNÉHO NEPŘÍTELE = jsou vrahové.

  • Re: Vraždí vrahové... Reagovat (23.8.2011 18:40) Standa

   Ano, Masinove meli, stejne jako vetsina naroda "drzet hubu a krok".

   • Re: Re: Vraždí vrahové... Reagovat (24.8.2011 22:00) Pavel

    Nemuseli. Volili útěk jako jiní. Jenom při tom VRAŽDILI. A nemuseli!

 • Znalci historie Reagovat (22.8.2011 19:01) Fanda

  Ach, cesky narode! To se to hodnoti s plnyma pupkama a statem dotovanym zivotem. V situaci, kdy jim hrozil vehlasny lagr v pracovnich komunistickych taborech s mirumilovnymi ceskymi bachari, jiste meli cas na premlouvani zajatcu at na ne nic prasknout. Hmm, holt cesi jsou znalci bojovych akci. Vlastne proc utikali, vzdyt se tady meli docela dobre sice jednou za rok banany a pomerance ve fronte, ale zase meli zajistene zamestnani, co na tom, ze produktivita nula a poctive makal kazdy desaty...

 • Tohle že je odboj proti režimu? Reagovat (22.8.2011 13:58) Kryštof

  Z hlediska vyššího principu mravního - vrah zůstane navždy vrahem a s jejich dnešními obdivovateli by mělo být naloženo tak, jako s popírači holokaustu.

  • Re: Tohle že je odboj proti režimu? Reagovat (22.8.2011 19:06) Pravda

   Souhlasim, komunisti sice obcas nekoho v lagru ubili a ukradli majetek soukromnikum, ale i tak se meli Msinove drzet hesla, stejne jako vetsina naroda "drzet hubu a krok".

 • Činy mašínů Reagovat (21.8.2011 18:58) Jura

  Činy Mašínů v ČSR:Podpálili 7 stohů,vystřelili oko místnímu hasiči,jednoho příslušníka SNB podřízli svázaného a omámeného,druhého ubili,v zápase o pistoli zavraždili pokladníka.Toť vše.Ten kdo je vyznamenává(Topolánek, Nečas)je stejný grázl jako oni

  • Re: Činy mašínů Reagovat (11.6.2012 14:51) mirďa

   A ještě ten uslintanej slizoun Vondra

 • Chce to i vlastní hlavu zapojit Reagovat (21.8.2011 14:50) Josef Hlavička

  Kdyby ta parta zabijíků tehdy zneškodnila pana Nečase st., nemuseli jsme teď poslouchat pana Nečase a jeho partu, pan Nečes toho o Mašínech moc vědět nebude a to co mu nyní někdo nabulíkoval, tak to byl jistě takový rozumbrada jako byl pan Topolánek, hlava zelená, toho jistě aby rodiče v mládí nějak ukočírovali, tak ho dali na vojenskou školu aby se s ním armáda nějak vypořádala, proto tak rád ty zabijáky opěvoval a odměňoval, to mohl učinit pouze ten ten prázdný Topol to ani ten anomál na hradě šaškující Vašek - plnící pero, neučinil, to on si raději pro své potěšení ukradne pero ale Mašíny, těm medaily nedal, i když kdoví jak se ukáže už také stařík stárne, hlava už také není tak bystrá a třeba mu něco podstrčí hoch Jaklů.

 • když už hoří, tak nevadí že je dým Reagovat (21.8.2011 02:25) Jiří Bilavčík

  je spousta věcí k řešení. Tato už ne.
  Hrdina by měl být ten, kdo dokáže národ myslet.
  Pamatujete na film Takoví normální zabijáci?
  Jak se to ujalo?
  Stírejte po chuti sami sebe. nejdřív.
  Mašín je mrtev. a s ním ta historie.

 • Vondra na pohřeb Reagovat (20.8.2011 22:53) František Novotný

  Pan Nečes, Topolánek s kamarádem Dalíkem a sluha Vondra, necht se vezmou za ruce, koupí si letenky do ASa, ale za své, a ať si odjedou truchlit nad Mašínem, předpokládám, že si zpáteční letenky nekoupí a tak zde bude zase veseleji bez těchto národních hrdinů, kluci jen jeďte, zpátky ni krok.

 • Trošku drsný ... Reagovat (20.8.2011 15:47) ZS

  oslavovat vrahy. Viděli jste ty fotky, jak je podřízli a jak jim stříleli do břicha? A teď jim letí ještě Vondra dát vyznamenání. ZA CO ??? ZA VRAŽDY ??? Člověk, který zabil člověka, je u mně HAJZL a ne žádný hrdina. Je snad Hitler, Stalin, Gottwald, ... hrdina ??? No tak vesele oslavujme ty správné. Mašíni jsou ještě břídilové, což takhle Jirka W. Křoví, Kačer Donald R. a Kundolíza Rajc ??? Taky nějaké vyznamenání ???

 • sprostí vrazi Reagovat (19.8.2011 16:53) j.m.ticha

  Vrah zůstane vrahem i kdyby ho stokrát vyznamenaly!

 • Vrazi Reagovat (19.8.2011 14:51) J.

  Pro mně to jsou vrazi obyčejných lidí

  • Re: Vrazi Reagovat (29.8.2011 08:55) Jana

   Ten člověk byl agresiví psychopat a to vyznamenání je výsměch všem slušným lidem.

 • Výborný článek Reagovat (19.8.2011 10:09) jarek

  který v kostce uvádí jasná fakta. Většina historiků se shoduje, že Mašínové byli hrdinové. Bojovali proti nastupující kom. moci , zatímco ostatní seděli za pecí a tiše kolaborovali.Z reakcí na tento případ vyplývá, že jsme se zdaleka ještě nevyrovnali z minulostí, snad další generace ...

 • Vraždy!! Reagovat (19.8.2011 09:46) Znechucení touto vládou.

  Mašínové říkali, že byli ve válce s komunistickým režimem. Ok. Pokud tedy zajali policajta, svázali mu ruce za záda omámili ho chloroformem, tak proč mu ještě podřízli hrdlo? Když to byla tedy válka, tak byl jejich válečným zajatcem: Mezinárodní 3.ženevská konvence z roku 1949 jasně hovoží jak se se zajatci nakládá - váleční zajatvi nasmí být mučeni ani zavražděni. Jooo a tan účetní, co vezl dělníkům výplaty, byl taktéž třídní nepřítel?? Ahááá, on měl vlastně ty komunistický peníze. A že Mašínům ty hnusné komunistické peníze nesmrděly a nebyly jim odporné: proč je hrdinně nespálili? Až se komukoliv jakýkoliv režim znelíbí, tak půjde nejdřív pro prachy třeba do banky, tam zamorduje pár lidí a pak cestou za kopečky taktéž každého koho potká a ještě z něj uděláme hrdinu. No fuj!!

  • Re: Vraždy!! Reagovat (21.8.2011 22:46) Alena

   Naprosto souhlasím.Vraždění nevinných není boj,ale odnož nacismu.No,ale pokud začal někdo uvažovat o hrdinství,tak se obávám,že za pár let můžou být "hrdinové" třeba manželé Stodolovi.

 • Hrdinové? Reagovat (19.8.2011 07:50) Pavel Pořízek

  Osobně si raději budu vážit lidí, jako byla Milada Horáková...

  • Re: Hrdinové? Reagovat (19.8.2011 09:47) Demokracie.

   Naprostý souhlas!

 • komunismus Reagovat (19.8.2011 01:26) jaja

  Co nejdřív zakázat komunistickou stranu?

Unaveni politikou?

Odpočiňte si a dopřejte svému namáhanému tělu kvalitní zdravotní matrace za jedinečné ceny.

Nabídka práce

Národ sobě vyjadřuje názor