Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

1. Proč by měli občané volit práve Vaší stranu, respektive v čem se lišíte od stran ostatních?

Jako jediní přinášíme systémové řešení současných a letitých problémů. Lidem nějak uniká, že to, že máme další mimořádné volby, je dané chybou našeho ústavního uspořádání - ústavní systém, kdy je vláda životně závislá na Poslanecké sněmovně ji činí zranitelnou a to víc, když v poměrném systému nejde získat stabilní většinu. Vláda padla také proto, že ztratila důvěru občanů, že poltici zneužívali svá postavení. I to je dané systémem - politici ani ti ve výkonných funkcích nenesou žádnou přímou odpovědnost voličům. Po zvolení si dělají, co chtějí: porušují sliby, rozhazují veřejné peníze, někdy je i rozkrádají, zneužívají svou moc. My jako jediní navrhujeme změnu Ústavy a politického systému v naší zemi na jiný standardní demokratický systém, kterým je přímá demokracie spočívající právě v souboru pojistek proti chybám i zločinům politiků - je to možnost rušit a přijímat zákony v referendu, je to přímá volba a odvolatelnost politiků i jejich přímá hmotná a trestní odpovědnost v případě správy veřejného majetku (nikoli jen za hlasování).

2. S kým určitě nepůjdete do koalice v případě, že by se Vaše strana
dostala do Parlamentu ČR?

Podpoříme jakokouliv koalici, pokud podpoří schválení zákona o obecném refenrendu v podobě, kterou navrhujeme - tedy tak, aby bylo možné hlasovat v závazném referendu o jakémkoliv zákonu či tématu (tzn. švýcarský, lichtenštejnský model).

3. Jaký je váš postoj k protiromským pochodům, případně k otázce rešení problémů souvisejících s tzv. nepřizpůsobivými spoluobčany?

Veškeré problémy tohoto typu jsou z velké části na triku všech vlád, které pod tlakem politické korektnosti odmítaly vidět specifický romský problém. A nyní jsou za tento stav trestáni slušní čeští občané, kteří chtějí žít řádným životem. a naopak ti neslušní na systému parazitují. 
Romům s českým občanstvím je třeba pomoci integrovat se, ale ne tím, že budeme uměle udržovat stávající stav. Romové se musí naučit a musí být přinuceni starat se sami o sebe a to bez toho, aby kradli nebo zneužívali dávky. To samé platí o všech bílých. Dávky patří jen těm, kdo si nemohou pomoci sami, to znamená například postiženým. Člověk, který je zdravý, musí dostávat peníze jen za práci, i kdyby měl zametat na ulicích. Jsme pro to, aby stát aktivně sám vytvářel veřejně prospěšná pracovní místa. A jakákoliv další dávka musí být podmíněna řádným životem a řádnou docházkou do školy. A v případě porušení musí přijít okamžitý a účinný trest.

Diskuze o Úsvit

Poslední příspěvek v diskuzi

zoufalá situace tohoto státu je snad ve všech oblastech. Nejhorší je ale to, že lidé…
Volím č.17, volím Úsvit. Proč? Stávající strany měli hodně času dát zemi do pořádku.…
Vážení spoluobčané. Děkujeme vám, že stále volíte: ČSSD, ODS, TOP09, KSČM a Lidovce. To…
Zadam všech občan čr volit USVIT primo demokraci TOMIA OKAMURY duvod :To je jedina naša…
Kdo jde do politiky, tak před volbami musí něco nabídnout a hlavně si za tím po volbách…
Bojim, bojim, že to nestaččí.…

Vstoupit do diskuze

Unaveni politikou?

Odpočiňte si a dopřejte svému namáhanému tělu kvalitní zdravotní matrace za jedinečné ceny.

Nabídka práce

Národ sobě vyjadřuje názor