KDU - ČSL

KDU - ČSL

1. Proč by měli občané volit právě Vaší stranu, respektive v čem se lišíte od stran ostatních?

Jsme alternativou TŘÍ P:
a) Alternativa POLITICKÁ – Odmítáme rozpočtovou nezodpovědnost levice i nedostatek solidarity u pravice. Správná politika musí obsahovat oboje, proto je naším ideovým heslem ZODPOVĚDNÁ SOLIDARITA. Jsme skutečná strana s vlastní historií a trvalým programem – nejsme podnikatelský projekt na jedno použití.

b) Alternativa PERSONÁLNÍ – jsme jedinou stranou na české politické scéně, které dostala možnost vrátit se po restartu zpět. Naši mladí politikové prošli úspěšně krajskými volbami, mají za sebou zkušenost z civilních zaměstnání či podnikání. Došlo ke generační obměně - předsedovi strany je 36 let, 1. místopředsedovi 32 let, máme energii, tah na branku a chceme dát naši zem do pořádku.

c) Alternativa PROGRAMOVÁ: Naším programem je sociálně-tržního hospodářství, které dostalo sousední Německo už dvakrát během jednoho století z vážné hospodářské krize. Tento program staví na podpoře malých a středních, regionálně odpovědných firem. Ty tvoří páteř stability – jsou odpovědné, platí daně, zaměstnávají místní lidi a neodcházejí z republiky při každé krizi. Proto chceme cíleně, stejně jako Německo, podporovat malé a střední firmy. Naším cílem je silná a prosperující Česká republika

2. S kým určitě nepůjdete do koalice v případě, že by se Vaše strana dostala do Parlamentu ČR?

Vylučujeme jasně koalici s KSČM i podporu menšinové vlády závislé na hlasech komunistů. Pro nás je zcela zásadní program. Nechceme v koalici realizovat programy jiných stran, ale svůj. Pokud nenajdeme dostatečnou programovou shodu, do žádné koalice nevstoupíme. Naší velkou prioritou je např. snížení daní pracujícím rodičům. Bez splnění tohoto požadavku do žádné vlády nepůjdeme.

3. Jaký je váš postoj k protiromským pochodům, případně k otázce řešení problémů souvisejících s tzv. nepřizpůsobivými spoluobčany?

Vyloučené lokality jsou smutnou realitou. Dotýkají se každého z nás, ať již bydlíme blízko, daleko nebo přímo uvnitř. Nikdo nemá rychlé a levné řešení. Nikoho stávající situace netěší. Jedinou cestou je úsilí předcházet jejich vzniku a terénní obětavou prací situaci pomalu zlepšovat. Ihned je třeba zakázat zneužívání příspěvku na bydlení ze strany pronajímatelů ubytoven. Je alarmující, že předchozí vláda proti tomu neudělala téměř nic a mnoho komunálních politiků a mnoho měst a obcí uvedla do těžce řešitelné situace. V dalších krocích je nutné, aby terénní pracovníci ve vyloučených lokalitách získali důvěru. Jedinou nadějí lidí žijících ve vyloučených lokalitách je práce, vzdělání, odborná pomoc a provázání sociální pomoci s pevně danými a důsledně vyžadovanými povinnostmi. Ti, kteří nebudou chtít tento přístup respektovat, nezbývá nic jiného, než respektování pravidel vyžadovat. Cesta z vyloučených lokalit vede přes vůli obyvatel lokality zapojit se do řešení, přes omezení lichvy a exekucí zákonem, přes průběžné řešení dluhových pastí konkrétních lidí, přes přijetí legální práce až k vlastnímu bydlení a odchodu z lokality pryč. Pokud nebudeme dělat nic nebo křičet na ulici, situace se bude zhoršovat, zlepšení se bude vzdalovat a řešení bude stále dražší a dražší.

Diskuze o KDU - ČSL

Poslední příspěvek v diskuzi

Vážení spoluobčané. Děkujeme vám, že stále volíte: ČSSD, ODS, TOP09, KSČM a Lidovce. To…
I já souhlas, ale - v tom případě, je to naše kolektivní vina a vyčítat můžeme jen sami…
To máte pravdu, já třeba Topku, protože je to zas jediná možná alternativa proti zeleným,…
Až si uvědomíte, že zloději více, či méně, byli a budou vždycky, za úplně všech…
Stručné,srozumitelné,výstižné,pravdivé = velký souhlas.…
Víte co se říká: Jaký lid, takoví vůdci. My si nic jiného nezaslouříme, než ty oranžovočervený.…

Vstoupit do diskuze

Unaveni politikou?

Odpočiňte si a dopřejte svému namáhanému tělu kvalitní zdravotní matrace za jedinečné ceny.

Nabídka práce

Národ sobě vyjadřuje názor